سرپرست بنیاد نخبگان استان قم خبرداد :

ثبت نام دانشجویان مستعد در طرح توسعۀ فعالیت‌های علمی و فرهنگی آغاز شد

سرپرست بنیاد نخبگان استان قم از اجرای فراخوان ثبت نام دانشجویان مستعد در طرح توسعۀ فعالیت‌های علمی و فرهنگی با عنوان طرح شهید وزوایی در سال تحصیلی1402-1401 به منظور حمایت مادی و معنوی از جامعه نخبگانی استان قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،به نقل از روابط عمومی بنیاد نخبگان استان قم دکتر ظریفیان به حمایت های بنیاد ملی نخبگان در قالب طرح های مختلف اشاره کرده و اظهار داشت: در راستای اجرای مفاد آیین‌نامه پشتیبانی از فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان بنیاد ملی نخبگان در یک فضای رقابتی از بین دانشجویان صاحب استعداد برتر دانشگاه‎ها و موسسات آموزشی و پژوهشی در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد، و دکتری تعدادی را به عنوان نامزد دریافت جوایز تحصیلی در قالب طرح شهید وزوایی انتخاب خواهد کرد.
سرپرست بنیاد نخبگان استان قم در خصوص ادامه داد گفت: مزایایی طرح شهید وزوایی استفاده از راتبه دانشجویی، اعتبار آموزش‌یاری، اعتبار پژوهش‌یاری، اعتبار فن‌یاری، اعتبار توانمندی آموزشی، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار توانمندی کارآفرینی و تسهیلات ازدواج و فرزند آوری و … می باشد.
وی تصریح کرد: دانشجویان و پژوهشگران و دانش پژوهان دانشگاه‌های استان قم در یک فرآیند رقابتی به صورت ملی و براساس سوابق آموزشی،پژوهشی، فرهنگی و …انتخاب می شوند
محمد حسین ظریفیان با اشاره به جامعه هدف این طرح گفت: دانشجویان دوره‌های کارشناسی، کارشناسی‌ارشد، دکتری‌حرفه‌ای و دکتری‌تخصصی در تمامی رشته‌ها و دوره‌های تخصص و فوق‌تخصص رشته‌های علوم پزشکی که در سنوات مجاز تحصیل(دانشجویان دورة کارشناسی چهار سال، دانشجویان دورة کارشناسی ارشد دو سال، دانشجویان دورة دکتری حرفه‌ای هفت سال، دانشجویان دوره‌های تخصص و دکتری تخصصی چهار و نیم سال و دانشجویان دوره‌های فوق تخصص در رشته‌های علوم پزشکی سه سال) در یکی از دانشگاه‌ها یا مراکز آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحصیل می‌کنند می‌توانند از این جوایز بهره‌مند شوند.
رییس شورای علمی بنیاد نخبگان تاکید کرد: افتخاراتی مانند کسب مدال طلا، نقره یا برنز در المپیادهای دانش‌آموزی ملی و جهانی، کسب رتبه برتر در آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌های کشور و مقالات بین الملی و علمی پژوهشی و همایشی، و…داشته باشند در بررسی درخواست های امتیاز دارد.
سرپرست بنیاد نخبگان استان قم خاطرنشان کرد: کسب رتبه اول تا سوم در المپیادهای ملی دانشجویی، کسب رتبه برتر در آزمون‌های سراسری علوم پزشکی کشور اعم از آزمون‌های جامع، پیش‌کارورزی، دستیاری در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و دستیاری فوق تخصصی پزشکی، کسب عنوان دانشجوی ممتاز دانشگاه‌ها دانشجوی نمونه کشوری و یا ثبت اختراع برگزیده براساس آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع‌های برگزیده،برگزیدگان مسابقات ملی و بین الملیی هنری، ادبی، و قرآنی مورد تایید بنیاد ملی نخبگان از دیگر فعالیت های نخبگانی می باشد.
دکتر ظریفیان ادامه داد: ثبت نام دانشجویان مستعد در طرح توسعۀ فعالیت‌های علمی و فرهنگی از ۱۷ خردادماه آغاز شده است و ۱۵ تیرماه سال جاری از طریق سامانه سینا به نشانی sina.bmn.irادامه دارد و مهلت ثبت نام غیر قابل تمدید می باشد.
سرپرست بنیاد نخبگان استان قم عنوان کرد: اطلاعات مورد نیاز به منظور انتخاب دانشجویان صاحب استعداد برتر دانشگاه‌های و موسسات عالی آموزشی و پژوهشی استان قم برای استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی تحصیلی۱۴۰۲-۱۴۰۱ در سایت بنیاد نخبگان قم به نشانی www.qom.bmn.ir نیز درج شده است.
وی خاطرنشان کرد: دانشجویان در صورت هر گونه سوال و یا ابهامی می‌توانند به کارشناسان بنیاد ملی نخبگان مراجعه کرده یا با شماره ۳۷۷۰۵۸۰۰ داخلی ۲۶۶ تماس بگیرند.

دکتر ظریفیان در پایان به برگزاری آزمون کنکور سراسری دانش آموزان اشاره کرد و بیان داشت: در سال اول مقطع کارشناسی دارندگان مدال طلای کشوری در المپیاد های دانش آموزی و رتبه ۱ تا ۱۰۰ کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه گروه های ریاضی و فنی، علوم تجربی، گروه انسانی، و تا ۵۰ هنر ، بدون رقابت از تسهیلات جوایز تحصیلی بهره مند می شوند.