توصيه هاي پليس در پيشگيري از سرقت خودرو و منزل

رئيس پليس آگاهي استان قم توجه به هشدارهاي پليس را در پيشگيري از وقوع سرقت موثر دانست. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، سرهنگ”احمد کرمي”در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با ارائه نکات زير خواست همشهريان توصيه هاي پليس را در خصوص پيشگيري ازسرقت خودرو و منزل را در دستور کار قرار بدهند. […]

رئيس پليس آگاهي استان قم توجه به هشدارهاي پليس را در پيشگيري از وقوع سرقت موثر دانست.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، سرهنگ”احمد کرمي”در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با ارائه نکات زير خواست همشهريان توصيه هاي پليس را در خصوص پيشگيري ازسرقت خودرو و منزل را در دستور کار قرار بدهند.

۱- از سپردن کليد منزل به افراد نامطمئن خودداري کرده و آنرا نزد کساني که مورد اعتماد و اطمينان هستند بگذاريد.

۲- درب و پنجره ها را قبل از ترک منزل کنترل و از قفل هاي ايمن و استاندارد استفاده کنيد و از بسته بودن درب ورودي پشت بام و کليه درب هاي داخلي ساختمان اطمينان کامل حاصل کرده و حداقل يک لامپ را روشن بگذاريد .

۳- قفل هاي سوييچي را با نصب لوله در اطراف توپي آن محافظت کنيد و از قرار دادن کليد منزل در محل هايي مانند زير جاي کفشي ، روي درب و ساير محل هاي قابل دسترسي خودداري کنيد.

۴- از نگهداري وجوه نقد زياد ،اشياء قيمتي و اسناد و مدارک در منزل خودداري کرده و آن ها را به صندوق امانات بانک ها و يا به اقوام و دوستان مورد اطمينان خود بسپاريد.

نکاتي در خصوص پيشگيري از سرقت خودرو:

۱-از پارک کردن خودرو در نقاط خلوت ، کم تردد ، نامناسب و کم نورخودداري نموده و حتي الامکان در پارکينگ پارک کنيد.

۲- اگر امکان پارک خودرو در پارکينگ وجود ندارد اتومبيل خود را به وسايل ايمني نظير دزدگير ، قفل فرمان ، قفل پدال و … مجهز کنيد.

۳- هنگام ترک اتومبيل از جا گذاشتن اشياءقيمتي داخل اتومبيل خودداري و در توقف هاي کوتاه مدت شيشه هاي اتومبيل را بالا برده و درب را قفل کنيد.

۴- چنانچه پول و يا اشياء با ارزش در اتومبيل داريد در هنگام تعويض چرخ حتما از قفل بودن درب ها اطمينان حاصل نماييد.

۵- از رها نمودن خودرو در حالت روشن حتي براي چند لحظه خودداري نماييد .

۶- درهنگام نقص فني خودرو و نياز به هل دادن هرگز اجازه ندهيد افراد ناشناس پشت فرمان بنشينند.