شما اینجا هستید
اخبار استان قم » تلاش در راستای جهش تولید و تولید علم زمینه‌ساز اقتدار نظام اسلامی است

مدیرکل اوقاف استان قم گفت: لازم است همه ما در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب گوشه‌ای از کار برای جهش تولید و تولید علم را بگیریم چرا که این امر زمینه‌ساز تولید اقتدار برای نظام اسلامی است.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در آیین بهره‌برداری از نیروگاه‌های خورشیدی بقاع متبرکه استان که در امامزاده سید علی علیه السلام برگزار شد اظهار کرد: از همه نهادها و دستگاه‌هایی که در این زمینه مشارکت داشتند تشکر می‌کنیم.
وی افزود: در کشوری آرمانی زندگی می‌کنیم، کشوری که در ستیز با قدرت‌های شیطانی است و این جزو ویژگی‌های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم اشاره به خصوصیت ظلم‌ستیزی ملت ایران عنوان کرد: اقتدار نظام اسلامی به واسطه همین ویژگی به دست آمده است.
وی ادامه داد: تحقق اهداف و آرمان‌های نظام اسلامی در سایه تولید علم خواهد بود، ظرفیت‌های انسانی در این زمینه را داریم و می‌توانیم بیش از آنچه به دست آورده‌ایم را در اختیار بگیریم.
اسکندری با اشاره به تاکید مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر تولید علم خاطرنشان کرد: هر کاری که بخواهیم انجام دهیم باید زیربنای علمی داشته باشد در غیر این صورت قرین موفقیت نخواهد بود زیرا تولید علم در نهایت به تولید محصولات مورد نیاز جامعه می‌انجامد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: رهبر معظم انقلاب طی سال‌های اخیر همواره اسامی اقتصادی را برای این سال‌ها برگزیده‌اند زیرا نیاز است که در تولید انبوه به جایگاهی برسیم که همه نیازمندی‌های داخلی را تامین کنیم و به بیگانگان وابسته نباشیم.
وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام «جهش تولید» خاطرنشان کرد: این مسئله به تولید ثروت منجر می‌شود، مسئله‌ای مهم برای ایران اسلامی زیرا اقتصاد قوی می‌تواند ما را در تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب یاری کند.
اسکندری با تاکید بر تولید ثروت بر پایه تولید داخلی گفت: زیربنای تحقق این امور، تولید علم است و در نهایت همه اینها به تولید قدرت می‌رسد، قدرتی که موجب می‌شود احدی نتواند نگاه چپ به این مرز و بوم داشته باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم ادامه داد: نیروهای مسلح ایران طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب با تولید علم به تولید قدرت رسیده‌اند و همین مسئله آنها را جزو بهترین نیروهای نظامی دنیا قرار داده است، این الگو باید در دیگر عرصه‌ها هم پیاده شود.
وی با بیان اینکه اقتدار نظام اسلامی موجب می‌شود عدالت واقعی در جامعه نهادینه شود گفت: لازم است در مسیر زمینه‌سازی برای ظهور، عدالت را در کشور و منطقه خود دنبال کنیم، مسئله‌ای که با فطرت انسانی سر و کار دارد و بستری برای تحقق آرمان‌های الهی به شمار می‌رود. اسکندری عدالت را یکی از دغدغه‌های جدی رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: اگر نتوانیم نیازهای هر قشر از جامعه را متناسب با شرایط برطرف کنیم، به اهداف و آرمان‌های اسلامی نخواهیم رسید.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: لازم است نگاه ما به انگشت اشاره رهبری باشد، هر جا ایشان احساس نیاز و دغدغه کردند باید پای کار باشیم و از جان و دل مایه بگذاریم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی