شما اینجا هستید
اخبار استان قم » تقدیم حدود ۲۰۰شهید و آزاده از استان قم در دوران انقلاب اسلامی

همزمان با اولین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی امام جمعه قم، استاندار قم و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران از خانواده شهید و آزاده  انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،امام جمعه قم در دیدار از پدر معظم شهید و آزاده انقلاب محمد عرب و پدر شهید انقلاب محمد حسین وفاداران گفت: ملت ایران به ویژه جوانان گوش به فرمان امام در دفاع از اسلام و قرآن شجاعانه در برابر حکومت ستم شاهی ایستادند و برای استقرار نظام جمهوری اسلامی از جان خویش گذشتند و به مقام والای شهادت رسیدند.

آیت الله اعرافی افزود: انقلاب اسلامی مرهون خون شهدایی است که با ولایت مداری و با ایمان راستین هیمنه رژیم طاغوت را درهم شکستند و نظام شاهنشاهی ۲۵۰۰ساله را از این سرزمین بر چیدند و حکومت اسلام ، عزت و سربلندی را انتخاب کردند.

استاندار قم نیز در این دیدار ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت و تعالی نظام اسلامی امروز مدیون خون شهدایی است که مظلومانه در خفقان رژیم ستم شاهی تا پای جان بر آرمانهایشان ایستادگی کردند.

دکتر بهرام سرمست افزود: امروز بعد از چهار دهه از انقلاب اسلامی ملت ایران توانسته با بصیرت، ولایت مداری و پیروی از سیره شهدا در برابر دشمنان ایستادگی نموده و عزت و اقتدار و استقلال خویش را حفظ نماید.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم ضمن تکریم خانواده معظم شهدا گفت: در طول دوران انقلاب اسلامی از ۱۵ خرداد سال ۴۲ تا بهمن سال ۵۷ حدود ۱۰۰شهید از استان قم تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

حجت الاسلام حسن هنرمند افزود: در این مدت بسیاری از مبارزان انقلابی به زندان های رژیم طاغوت افتادند و زیر شکنجه قرار گرفتند و اکنون ۹۵ آزاده سیاسی زندان های رژیم پهلوی که اغلب از جانبازان سرافراز نیز هستند در بنیاد قم دارای پرونده هستند.

شهید محمد حسین وفاداران در ۱۲ شهریور سال ۵۷ در خیابان انقلاب در حین تظاهرات علیه رژیم ستم شاهی به شهادت رسید. محمد عرب آزاده سیاسی زندانهای رژیم طاغوت در سال ۵۱ و پدر شهید بهرام عرب است، که در اردیبهشت سال ۶۷ در مناطق عملیاتی به شهادت رسید.  

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی