شما اینجا هستید
اخبار استان قم » تعویض شیرآلات و اتصالات فرسوده خط انتقال ۱۵ خرداد

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان از تعویض شیرآلات و اتصالات فرسوده خط لوله انتقال آب ۱۵ خرداد با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپ.یان قم به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس جاسب زنگنه اینالو از اجرای فاز نخست عملیات تعویض شیرآلات و اتصالات فرسوده خط انتقال ۱۵ خرداد خبر داد و جلوگیری از نشت‌های بزرگ‌، قابل مانور نمودن شیرآلات فرسوده در مواقع حوادث و ضروری، عدم خروج طولانی‌مدت خط انتقال در هنگام حوادث غیرمترقبه و افزایش پایداری تأمین و انتقال آب شرب استان را از جمله اهداف اجرای این پروژه خبر داد.

وی عمر بالای خط انتقال و اتصالات، خوردگی بر اثر ماده کلر و عدم کارکرد مناسب شیرآلات با گذشت زمان را از جمله علل فرسودگی این خط لوله برشمرد و گفت: این خط لوله ۳۵ سال قدمت دارد و ظرفیت انتقال هزار و ۷۰۰ لیتر بر ثانیه را دارا است که یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت استان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان، عدم امکان مانور شیرآلات در هنگام تعمیرات و حوادث، کاهش ظرفیت تأمین آب شرب شهر قم و بخش‌های تابعه در هنگام بروز حادثه در خط انتقال، افت کیفیت آب شرب شهر قم و بخش‌های تابعه در هنگام بروز حادثه در خط انتقال، نشت اتصالات فرسوده در طول مسیر در حدود ۵ لیتر بر ثانیه از جمله مشکلات ایجاد شده در این خط ذکر کرد.

وی هزینه اجرای این پروژه را ۱۰ میلیارد ریال و مدت زمان عملیات اجرایی آن را ۱۰ روز اعلام کرد و اظهار داشت: در اجرای این پروژه ۲۱ شیر گارد هوا و ۱۳ شیر هوا با به کارگیری ۹۵۰ ساعت نیروی انسانی تعویض شد.

زنگنه در پایان یادآور شد: فاز نخست این پروژه در مدت زمان بندی شده به پایان رسید و فازهای بعدی نیز در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی