تشکیل تیم های واکنش سریع در مراکز درمانی قم

کمیته مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور رئیس دانشگاه و معاونین و روسای بیمارستان ها برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، در این جلسه دکتر محمود پرهام سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی ابراز داشت: تمامی مراکز درمانی استان […]

کمیته مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور رئیس دانشگاه و معاونین و روسای بیمارستان ها برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، در این جلسه دکتر محمود پرهام سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی ابراز داشت: تمامی مراکز درمانی استان قم آماده خدمات رسانی به زلزله زدگان در صورت لزوم هستند و این آمادگی نیز اعلام شده است.

وی بیان داشت: همچنین اورژانس ۱۱۵ استان قم نیز به سرعت به محل زلزله اعزام شد و اتوبوس آمبولانس با استقرار در محل اقدام به خدمات رسانی گسترده کرده است.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قم ابراز داشت: خونگیری از مردم نیز روز گذشته به اندازه کافی انجام شده که سه برابر روزهای معلوم بوده است و ذخائر استان برای انتقال خون به مناطق زلزله زده تکمیل است.
دکتر پرهام تصریح کرد: در صورت لزوم و اعلام نیاز از سوی مسئولان، اقلام مورد نیاز دارویی و تجهیزات مصرفی و بهداشتی نیز تهیه شده که به کرمانشاه ارسال خواهد شد.

دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز ضمن عرض تسلیت به مناسبت از دست دادن تعدادی از هموطنان در زلزله اخیر گفت: فاجعه بسیار دردناک بود و از سوی دیگر باید برای ما درسی بوده تا همواره آماده خدمات رسانی باشیم.

وی بیان داشت: به حمدالله با حضور مسئولان و هماهنگی و حضور به موقع، منسجم و منظم دستگاه های مختلف در کنار دستگاه های درمانی و امدادی اورژانس و هلال احمر، همچون سپاه، بسیج و ارتش اقدامات در آن منطقه به خوبی در حال انجام است و ما نیز به نوبه خودمان اعلام آمادگی برای خدمات رسانی کرده ایم.

دکتر ایرانی خواه افزود: عوامل اورژانس ۱۱۵ قم به موقع و در کمترین زمان ممکن با اتوبوس آمبولانس خود را به محل حادثه رساندند که جای تقدیر دارد و در صورت نیاز آماده اعزام نیروهای بیشتر هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: همچنین اعلام برپایی بیمارستان صحرایی در منطقه را نیز کرده ایم و آمادگی داریم تا در صورت لزوم به سرعت این بیمارستان را در منطقه دایر کنیم.

دکتر ایرانی خواه از تشکیل تیم های واکنش سریع خبر داد و گفت: این تیم ها در مراکز درمانی استان تشکیل شده و در صورت لزوم به منطقه زلزله زده اعزام خواهد شد.