تشدید نظارت های بهداشتی در ایام اربعین/تشکیل تیم های واکنش سریع

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از تشدید نظارت های بهداشتی در ایام اربعین به همت کارشناسان مرکز بهداشت استان قم خبر داد. به گزارش  پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر حسن ایزانلو با اشاره به حضور زائران همزمان با اربعین حسینی در استان قم و لزوم […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از تشدید نظارت های بهداشتی در ایام اربعین به همت کارشناسان مرکز بهداشت استان قم خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر حسن ایزانلو با اشاره به حضور زائران همزمان با اربعین حسینی در استان قم و لزوم توجه به مسائل بهداشتی گفت: یکی از مسائل مد نظر، ارائه آموزش بوده که این اقدام انجام و به مسئولان موکب ها تمامی مسائل گوشزد شده است.

وی بیان داشت: نظارت ها در این ایام تشدید شده و تیم های بهداشتی استان فعالانه بر نحوه خدمات رسانی به زائران و محل اسکان زائران و مسافران نظارت دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: برنامه عملیاتی برای مراقبت وکنترل بیماری های واگیر درایام اربعین حسینی تدوین و تیم های واکنش سریع در سطح استان تشکیل شده است.

دکتر ایزانلو ابراز داشت: تیم های مراقبت در نقاط حساس وکلیدی شهر دایر و پیش بینی تجهیزات حفاظت فردی وداروها وکیت های تشخیصی مورد نیاز نیز انجام شده است.

وی تاکید کرد: تمامی آزمایشگاه های تشخیصی تحت پوشش در طول مراسم اربعین آماده بوده و در تلاش هستند تا با نظارت دقیق بر گسترش مسائل بهداشتی در سطح استان بکوشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به قرارگاه اربعین حسینی در مصلی قدس و همچنین حضور زائران در امامزاده جمال و مسجد مقدس جمکران گفت: نظارت های بهداشتی در این مراکز نیز انجام و تاکنون ۳۰ مورد کلرسنجی آب انجام و از مخازن ذخیره آب شرب نیز بازدید شده است.