تأمین آب شرب با کیفیت پایدار برای بخشی از جمعیت استان

مدیر دفتر بهره‌برداری و توسعه تأسیسات، تأمین، تصفیه و خطوط انتقال آبفا از اتصال مجتمع‌های آبرسانی سلفچگان و ۸۰  روستا به خط لوله جدید آب قم به منظور تأمین آب شرب با کیفیت پایدار خبر داد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مجید خداداد […]

مدیر دفتر بهره‌برداری و توسعه تأسیسات، تأمین، تصفیه و خطوط انتقال آبفا از اتصال مجتمع‌های آبرسانی سلفچگان و ۸۰  روستا به خط لوله جدید آب قم به منظور تأمین آب شرب با کیفیت پایدار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مجید خداداد از اتصال خط انتقال مجتمع سلفچگان و ۸۰ روستا به خط انتقال جدید آب قم خبر داد و گفت: این پروژه با در نظر گرفتن مسائل پدافندی به منظور تأمین آب شرب با کیفیت پایدار، بخشی از جمعیت استان به اجرا رسید.

وی تأمین آب مورد نیاز مجتمع‌های ۸۰ روستا و سلفچگان در پیک مصرف و همچنین امکان افزایش ظرفیت تأمین آب این دو مجتمع آبرسانی  را از جمله اهداف اجرای این پروژه برشمرد.

مدیر دفتر بهره‌برداری و توسعه تأسیسات، تأمین، تصفیه و خطوط انتقال آبفا، قطع آب و افت فشار و کاهش کیفیت آب شرب در مجتمع‌های سلفچگان و ۸۰ روستا در هنگام تعمیرات خط انتقال ۱۵ خرداد و عدم ظرفیت کافی خط قدیم جهت تأمین آب مورد نیاز مجتمع‌های ۸۰ روستا و سلفچگان در پیک مصرف را از جمله مشکلاتی ذکر کرد که منجر به اجرای این پروژه شد.

وی جمعیت تحت پوشش این پروژه حدود ۵۹ هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: پروژه اتصال خط انتقال مجتمع سلفچگان و ۸۰ روستا به خط انتقال جدید آب قم با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال و طی دو روز به انجام رسید.