شما اینجا هستید
اخبار استان قم » بهره‌برداری و کلنگ زنی ۱۴ طرح آبفای قم با اعتباری بالغ بر ۶۲۴ میلیارد ریال

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از بهره‌برداری و کلنگ زنی طرح‌های آبفای قم با اعتباری بالغ بر ۶۲۴ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر “علی جان صادق پور” با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: همزمان با هفته دولت، بهره‌برداری و کلنگ زنی ۱۴ طرح آب و فاضلاب قم با اعتباری بالغ بر ۶۲۴ میلیارد ریال با حضور مسئولان استان انجام خواهد شد.

وی اصلاح و توسعه شبکه آب و فاضلاب شهر به طول بالغ بر ۱۲ کیلومتر و با بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار، حفر و تجهیز یک حلقه چاه در شهر دستجرد و اصلاح خط انتقال آن به طول ۲۰ متر و افزایش تولید آب به میزان ۷ لیتر در ثانیه با بیش از بر ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال را ازجمله طرح‌هایی برشمرد که در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از ایجاد و اصلاح شبکه توزیع (زون بندی) سطح شهر با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد و اظهار داشت: تکمیل زون بندی شبکه به طول ۲۸۰۰ متر با لوله‌هایی چدن داکتیل به اقطار ۳۰۰ و ۴۰۰ میلیمتر انجام شده و در هفته دولت در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی جابجایی، اصلاح و ایمن‌سازی تأسیسات معارض با پل جدیدالاحداث خورآباد را از دیگر پروژه‌های قابل بهره‌برداری در هفته دولت ذکر کرد و یادآور شد: در اجرای این طرح یک هزار و ۱۰۰ متر جابه‌جایی و ایمن‌سازی لوله و احداث حوضچه شیرآلات با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان انجام شده است.

دکتر صادق پور در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: همزمان با هفته دولت کلنگ احداث مخزن هزار مترمکعبی و خط انتقال شهر کهک، احداث مخزن هزار مترمکعبی مجتمع آبرسانی قمرود، احداث نیروگاه خورشیدی معصومیه به میزان ۱۰۰ کیلووات و حفر و  تجهیز یک حلقه چاه در شهر سلفچگان با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال نیز با حضور مسئولان استان به زمین زده خواهد شد.

وی همچنین با تأکید بر اینکه شرکت آب و فاضلاب به عنوان یک دستگاه خدمت رسان همواره طرح‌هایی را در مناطق مختلف شهر و استان در دست اجرا دارد، گفت: در همین راستا همزمان با هفته دولت استاندار و برخی دیگر از مسئولان استان از برخی از این طرح‌ها از جمله اجرای خط انتقال اضطراری فاضلاب مسکن مهر پردیسان قم، آبرسانی به روستاهای تیره، ویریچ، خاوه و فردو، حفر و تجهیز و خط انتقال چاه شماره ۴ مجتمع شهیدی علیمحمدی و احداث مخازن و تکمیل پروژه آبرسانی  قاهان بازدید خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم یادآور شد: این طرح‌ها در مجموع با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد و برخی از مشکلات شهر و استان را در زمینه آبرسانی و جمع‌آوری فاضلاب برطرف می‌کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی