شما اینجا هستید
اخبار استان قم » بسیج ملی کنترل فشار خون در ایجاد جامعه با نشاط موثر است

استاندار قم با اشاره به اثرات کنترل فشار خون و اجرای طرح گفت: با کنترل فشار خون بخش اعظمی از بیماری ها و ناملایمت های بیماری ها کاهش می یابد و در راستای جامعه با نشاط و سالم تلاش خواهد شد.

به گزارش  پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر بهرام سرمست با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون گفت: توجه به موضوع سلامت و پیشگیری از بیماری ها امر بسیار مهم و اثر بخشی است که باید مد نظر باشد.

وی بیان داشت: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در این زمینه برنامه ریزی های لازم و مطلوبی دارد که در استان ها نیز در قالب طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در حال انجام است.

استاندار قم تصریح کرد: یکی از مشکلات سلامتی شهروندان در دنیای امروز و به ویژه در کشور ما، موضوع فشار خون بالا و عدم کنترل آن است که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به خوبی وارد عمل شده و انتظار داریم که شهروندان نیز با نهایت دقت در اجرای این طرح همکاری داشته باشند.

سرمست با اشاره به اثرات کنترل فشار خون و اجرای طرح گفت: با کنترل فشار خون بخش اعظمی از بیماری ها و ناملایمت های بیماری ها کاهش می یابد و در راستای جامعه با نشاط و سالم تلاش خواهد شد.

وی تاکید کرد: اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، بستر و زمینه ای است تا از بروز بیماری ها جلوگیری کرده و در پیشگیری از بیماری ها موثر باشد.

شایان ذکر است بسیح ملی کنترل فشار خون از ۱۸ خردادماه امسال آغاز شده و تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد که همشهریان می توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی، اقدام به بررسی فشار خون خود به صورت رایگان کنند.

همچنین افرادی که دستگاه اندازه گیری فشار خون در منزل دارند می توانند با اندازه گیری فشار خون، اطلاعات به دست آمده را در سامانه ای به نشانی salamat.gov.ir ثبت نمایند.

http://webda.muq.ac.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=140&pageid=8258&newsview=32743

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی