برگزاری مراسم میلاد حضرت زهرا(س) درکابل

مراسم میلاد با سعادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) با حضور جمع زیادی از اساتید، طلاب، دانشجویان و اقشار مردم مختلف درهوای بسیارسرد و یخبندان درمسجد مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) تحت اشراف ایت الله فاضل لنکرانی در کابل برگزار شد.

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری رهپویان قم.حجت الاسلام والمسلمین حکمت از اساتید حوزه افغانستان، امروز در مراسم میلاد با سعادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) که با حضور جمع زیادی از اساتید، طلاب، دانشجویان و اقشار مردم مختلف در مسجد مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) در کابل برگزار شده بود در سخنانی ضمن گرامی داشت یاد و نام امام خمینی (ره) در سالروز ولادت آن مرد بزرگ و مسمی شدن این روز به نام (زن و مادر) توسط ایشان، و همینطور گرامی داشت مرحوم آیت الله العظمی فاضل لنکرانی به تبیین جایگاه زن در اندیشه اسلامی پرداخت.
وی گفت: با توجه به فرهنگ حاکم جاهلیت، اسلام با تولد حضرت زهرا سلام الله علیها یک سوره کامل قرآن نازل کرد که سابقه ندارد.
استاد حوزه کابل ضمن نقد اندیشه‌های غرب نسبت به زن و تعریف زن، جایگاه زن را به صورت زیبا از منظر اسلام بیان کرد و گفت: غربی‌ها تمام تلاش شأن این است که جایگاه زن را کامل کند، این از منظر اسلام بزرگترین جفا و توهین در حق زن است؛ چون اسلام زن را کامل آفریده و هیچ تفاوتی بین زن مرد در انسانیت و کسب فضائل انسانی نیست.
وی در پایان گفت: یکی از القاب حضرت زهرا سلام الله علیها “مرضیه” است و این بسیار معنا دارد، یعنی اینکه رضای حضرت زهرا سلام الله علیها، رضای پروردگار است، و حضور ایشان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تداعی گر این مسئله است و زن در این عرصه‌ها باید گام بگذارد اما در چارچوب دین و شریعت.
در این مراسم مداحان اهلبیت به مدیحه سرای پرداختند.