شما اینجا هستید
اخبار استان قم » برگزاری مراسم اختتامیه سی‌امین دوره مسابقات قرآن شاهد و ایثارگر

سومین و آخرین مرحله سی‌امین دوره مسابقات قرآن کریم با حضور ایثارگران و فرزندان پسر شاهد و ایثارگر سراسر کشور عصر روز یکشنبه ۱۲ اسفند ماه در آستانه روز بزرگداشت شهدا در شهر قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، سی‌امین دوره مسابقات قرآن کریم با حضور فرزندان شاهد و ایثارگر به مدت سه روز در رشته‌های حفظ، تفسیر، قرائت و مفاهیم به همراه برنامه‌های آموزشی در هتل شاهد قم برگزار شد.
مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم گفت: سی‌امین دوره مسابقات قرآن کریم در سه مرحله با حضور همسران شاهد و ایثارگر، فرزندان دختر شاهد و ایثارگر و هم‌اکنون ایثارگران و فرزندان پسر شاهد و ایثارگر با حضور ۶۰۰ نفر در آستانه روز بزرگداشت شهدا در استان قم برگزار شد.
سید مرتضی حسینی گفت: برگزیدگان این دوره از مسابقات برای شرکت در مسابقات قرآنی سراسری اوقاف معرفی می‌شوند.
وی با اشاره به تلاش در راستای ارتقای کیفی مسابقات قرآنی تأکید کرد: سطح این دوره از مسابقات از لحاظ کمی و کیفی در سطح مطلوب‌تری نسبت به قبل قرار داشت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم نیز در این مراسم گفت: به برکت خون‌های پاک شهدا و ایثار جانبازان امروز شاهد گسترش جذب نسل‌های انقلاب به حفظ و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم و ترویج فرهنگ قرآنی هستیم.
سردار سید جواد هاشمی افزود: مبارزه با طاغوت، ایثار و شهادت و ایستادگی در برابر ظلم، دفاع از دین و احیای اسلام و ارزش‌های الهی، نوید نابودی مستکبران و پیروزی جبهه حق علیه باطل، همه از آموزه‌های قرآن کریم است، امید است همان‌گونه که امروز چهلمین سال پیروزی انقلاب را جشن می‌گیریم، شاهد نابودی مستکبران در جهان باشیم.
در پایان این مراسم ضمن قرائت بیانیه و تجلیل از بنیاد استان قم به جهت میزبانی سی‌امین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از برگزیدگان این مرحله از مسابقات تجلیل شد.
در رشته حفظ کل قرآن کریم فرزندان شاهد و ایثارگر محمد اسماعیلی از قم عنوان نفر اول، حسین دهقان از گرگان نفر دوم و مسعود غفاری فینی از کاشان عنوان نفر سوم را کسب کردند.
در رشته تفسیر ایثارگران حسن دلسوز از خراسان رضوی، محمدرضا آزادی از شیراز، محمد صادق فتاحی از مرکزی نفرات اول تا سوم شدند. در رشته تفسیر فرزندان احمد سلیمانی از مرکزی، سعید ابراهیمی فرد از شیراز و علی زاهدی از قم عنوان نفرات اول تا سوم را کسب کردند.
در رشته قرائت ایثارگران حسن وارسته از مشهد، محمدحسن مقصودی از لرستان و نصرالله محمودی از شهرستان‌های تهران عنوان نفرات اول تا سوم را به دست آوردند و در بخش فرزندان سید حمیدرضا رضوی از خراسان رضوی، فرزاد غلامزاده از گیلان و امین رئوف از اصفهان نفرات اول تا سوم شدند.
در رشته مفاهیم ایثارگران علیرضا یعقوبی از شهرکرد، موسی اسهر روز از کهگیلویه و بویر احمد و فرامرز عبدوس از تهران و در بخش فرزندان رشته مفاهیم سجاد عادل از آذربایجان شرقی، سید علیرضا حاجی زاده از کاشان و امین مسلمی از چهارمحال و بختیاری به ترتیب در هر گروه رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.
در رشته حفظ ۲۰ جزء فرزندان سید علی حسینی از قم، مهدی مجلسی از شهرستان‌های تهران و مصطفی خواجه از اصفهان اول تا سوم شدند همچنین در رشته حفظ ۱۵ جزء رضا جانی پور از گیلان، محمدرضا عموزاده از مازندران و مرتضی رستگار از خراسان رضوی نیز رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.
در رشته حفظ ۱۰ جزء علی سلیمی از مرکزی، هادی مکرمی از گیلان و حمید خلیلی از تهران و در رشته ۵ جزء محسن حاجی حسینی از گیلان، سید رضا میرهاشمی از تهران و مهدی عراقی از اصفهان در هر رشته به ترتیب عنوان نفرات اول تا سوم را کسب کردند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی