برگزاری آئین عزاداری شهادت امام حسن عسگری(ع)در دفتر آیت الله فاضل لنکرانی

بمناسبت سالروز شهادت جانگداز امام حسن عسگری علیه السلام مراسم عزاداری شهادت پدر بزرگوار امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باحضور اساتید، طلاب و عاشقان آن امام همام  در دفتر آیت الله فاضل لنکرانی درقم برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،به نقل از روابط عمومی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی، بمناسبت […]

بمناسبت سالروز شهادت جانگداز امام حسن عسگری علیه السلام مراسم عزاداری شهادت پدر بزرگوار امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باحضور اساتید، طلاب و عاشقان آن امام همام  در دفتر آیت الله فاضل لنکرانی درقم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،به نقل از روابط عمومی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی، بمناسبت سالروز شهادت جانگداز امام حسن عسگری علیه السلام مراسم عزاداری شهادت پدر بزرگوار امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باحضور اساتید، طلاب و عاشقان آن امام همام و با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی دوران کرونا در دفتر آیت الله فاضل لنکرانی درقم برگزار شد.

حجت الاسلام امرالله گیوی نهاوندی سخنران این مراسم ضمن تسلیت فرارسیدن شهادت پدر گرامی امام زمان(عج) به بیان ویژگی ها و فضائل امام حسن عسکری(ع) و نحوه آمادگی برای حکومت جهانی فرزندش حضرت مهدی(عج) پرداخت و گفت: سالروز شهادت و یا ولادت هر کدام از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) فرصت مناسبی است تا پای سخنان حکمت آموز و هدایت کننده آن حضرات معصومین بنشینیم و مسیر زندگی و سعادت خود را از مکتب آنان پیدا کنیم.
وی افزود: هر کدام از ائمه اطهار(ع) برنامه خاصی برای حراست از دین الهی و تشیع داشتند، بعد از رحلت پیامبرگرامی اسلام(ع) هر گونه نقل حدیث و فضائل اهل بیت عصمت و طهارت(ع) ممنوع شد و کسانی که به این فرمان شیطانی توجهی نداشتند به اشد مجازات می رسیدند، اما رسول گرامی اسلام(ع) و هر کدام از ائمه(ع) بشارت آمدن یک منجی و نجات گر را داده اند و هیچ امامی نبوده است که ویژگی ها و خصوصیات امام عصر(عج) را بیان نکرده است و حتی ویژگی ها و شمایل ظاهری حضرت نیز تبیین شده است اما باید بدانیم و بفهمیم که وظیفه هر کدام از ما نسبت به آن امام همام چیست؟
حجت الاسلام گیوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی های دوران امامت امام حسن عسکری(ع) خاطر نشان ساخت: دوران امامت امام یازدهم ویژگی هایی داشته است، اول اینکه آن حضرت آخرین امام حاضر در میان مردم بودند و دوران امامت آن حضرت بسیار کوتاه بود یعنی حدود شش سال، ویژگی بعدی دوران امامت آن حضرت این بود که آن حضرت و پدر گرامیشان در یک پادگان نظامی جای داده شده بودند چرا که خلفای طاغوتی آن زمان شنیده بودند که فرزندی متولد می شود که کاخ ستمگران را ویران و جهان را پر از عدل و داد می کند لذا می خواستند به خیام خودشان از تولد آن حضرت جلوگیری کرده باشند.
سخنران این مراسم افزود: حکمت و تقدیر و مشیت الهی آن بود که حجت دوازدهم متولد شود و بعد از مدتی نیز از نظرها غایب باشد، چرا که اگر ایشان همانند سایر امامان در میان مردم حاضر می شدند به سرنوشت بقیه ائمه(ع) دچار می شدند و حضرت به شهادت می رسید و زمین بدون حجت می ماند.
وی با اشاره به وظیفه مردم در انتظار حضرت حجت(عج) خاطر نشان کرد: همه ما باید با رعایت تقوای فردی و اجتماعی زمینه ساز حکومت عدل جهانی امام عصر(عج) باشیم و اگر جامعه ای بخواهد لایق حکومت جهانی آن حضرت باشد باید اخلاق و رفتارش صحیح و منطبق با آموزه های دینی باشد.
وی در پایان با طرح این پرسش که امام زمان(عج) بالاخره کی ظهور خواهند کرد گفت: طبق روایات خود حضرات معصومین(ع) نباید برای ظهور حضرت زمان مشخص کرد، بلکه باید زمینه سازی کنیم و جامعه را لایق پذیرش امامت و حکومت جهانی آن حضرت نماییم و در یک کلمه منتظر واقعی آن حضرت باشیم.