شما اینجا هستید
اخبار استان قم » برای افزایش ماندگاری گردشگران در قم،نیازمند افزایش اماکن تفریحی داریم

شهردار قم گفت:قم سوای اماکن مقدس زیارتی،نیاز به اماکن گردشگری وتفریحی نیز دارد وبا افزایش احداث این اماکن،ماشاهد افزایش زمان ماندگاری گردشگران وزوار در قم خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، دکترسیدمرتضی سقائیان‌نژاد ظهر امروز در نشست خبری با رسانه‌های استان قم، با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره رسانه ای «شهر ما»، اظهار کرد: مسائل و مشکلات زیادی در شهر وجود دارد که شهرداری به بخشی از آنها نپرداخته و نیاز است رسانه‌ها به کمک شهرداری بیایند تا این مشکلات شناسایی شود.

شهردار قم با تاکید بر اینکه بیش از ۸۰ درصد فعالیت‌های شهر متعلق به شهرداری است، گفت: شهرداری‌ها به صورت متنوع درگیر در شهر هستند و نزدیک به ۳۷۲ وظیفه دارند در صورتی که شاید یک وزارت خانه کمتر از ۳۰ وظیفه داشته باشد.

سقائیان‌نژاد با اذعان به اینکه موضوع شناسی در امور شهری مهم است، گفت: مثلث مردم، شهرداری و خبرنگاران در پیشبرد اهداف شهر بسیار موثر است.

شهردار قم در پاسخ به سوال خبرنگار ما در زمینه کمبود اماکن تفریحی وگردشگری در قم اظهار داشت:قم سوای اماکن مقدس زیارتی،نیاز به اماکن گردشگری وتفریحی نیز دارد وبا افزایش احداث این اماکن،ماشاهد افزایش زمان ماندگاری گردشگران وزوار در قم خواهیم بود.

که احداث باغ بزرگ پرندگان وچند شهربازی خوب واستاندارد در بوستان علوی وغدیر واحداث یک هتل ۵ستاره بزرگ در همین راستا خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه موضوع شهر باید کمتر دچار مسائل سیاسی شود، افزود: اگر چالش‌ها و مشکلات پیام‌هایش به مدیریت شهری منتقل شود قطعا مدیریت شهری می‌تواند با برنامه آنها را رفع کرده و به مرور به توسعه شهری پایدار و خوب برسیم.

شهردار قم با بیان اینکه امروز بیش از ۷۰ درصد مردم شهرنشین هستند، گفت: این شهرداری‌ها که امور اکثریت مردم را بر عهده دارند باید مجموعه‌ای ملی و شهری در اختیار داشته باشند.

سقائیان‌نژاد افزود: حل مشکلات ترافیکی، اقتصاد شهری، سرمایه گذاری، هویت و کالبد شهر، بازآفرینی، سیما و منظر و معماری ایرانی اسلامی، برنامه محوری برای ارتقا کیفیت زندگی و… جزو کارهایی است که باید شهرداری به آنها بپردازد.

وی با اشاره به ضرورت توسعه دانش و تخصص در مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: شهر امروز مملو از تخصص‌ها و پیچیدگی‌های متفاوت است و شهرداری موظف است در این حوزه‌ها خود را به روز کند.

شهردار قم با تاکید بر اینکه قم پایگاه انقلاب است و امورات فرهنگی در این شهر بسیار مهم است، گفت: تعدد و تنوع وظایف شهرداری نشان می‌دهد که چقدر ارتباط مردم، رسانه و شهرداری اهمیت دارد.

سقائیان نژاد با اذعان به اینکه مخارج تامین امور زیربنایی باید بر عهده دولت‌ها باشد چراکه وظیفه شهرداری این است که شهر را نگهداری کند، گفت: به همین خاطر جشنواره رسانه‌ای شهر ما فرصتی برای مشارکت رسانه‌ها در شناسایی مسائل و مشکلات شهر است.

وی با بیان اینکه اقدامات گسترده‌ای در شهرداری طی سال‌های اخیر آغاز شده است، اقدامات شهرداری در حوزه سرمایه گذاری را مورد توجه قرار داد و افزود: فقط در ماه گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان در شهرداری قرارداد سرمایه گذاری نوشته شده است.

شهردار قم با تاکید بر اینکه سه هتل ۵ ستاره در بلوار پیامبر اعظم(ص) در حال ساخت است، گفت: در حوزه‌های دیگر تسویه بدهی‌ها و ارتباط با مردم نیز گام‌های بلندی برداشته شده است.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه ترغیب زائران نیازمد تامین زیرساخت‌های شهری است، گفت: اقامتگاه‌ها و هتل‌ها باید استاندارد باشد و این مهم در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی گفت: یکی از مشکلات اساسی که در قم وجود دارد باید ورود زائران به شهر قم به صورت سیستمی برنامه ریزی شود و باید بخش خصوصی وارد عمل شود.

احداث پارکینگ زیرسطحی در میدان روح‌الله قم

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم اظهار کرد: مطالعات احداث پارکینگ زیرسطحی در میدان روح الله در دست انجام است.

غلامرضا جانقربان در نشست خبری شهرداری قم با اصحاب رسانه با اشاره به طرح‌های بافت مرکزی شهر قم، اظهار کرد: در میدان مطهری برنامه‌هایی داریم که طرح آن در حال تدوین است و تملکات میدان میوه و تره بار نیز در حال انجام است تا در قالب پروژه شهری ساماندهی شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به وضعیت نامطلوب محدوده صحن شرقی حرم مطهر، گفت: مشاور برای این محدوده به کار گرفته شده و قرار است پارکینگ و کاربری‌های خدماتی در آن احداث شود.

جانقربان اظهار کرد: مطالعات احداث پارکینگ زیرسطحی در میدان روح الله در دست انجام است.

وی با اشاره به تصمیم وزارت راه و شهرسازی برای اختصاص ۴۸ هکتار اراضی پردیسان برای بهسازی هسته مرکزی شهر، گفت: متاسفانه اخیرا برای تامین مسکن اقدام ملی این کار از دستور خارج شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم در خصوص وضعیت رسیدگی به منطقه جمکران، گفت: در منطقه جمکران طرح جامع که در سال ۸۶ مصوب و در سال ۸۸ ابلاغ شد ۲۸۰ هکتار از حریم به شهرداری افزوده شده و طرح تفضیلی تهیه شده و خدمات به این منطقه ارائه می‌شود.

کرونا خللی در روند خدمت رسانی شهرداری به مردم ایجاد نکرد

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به اقدامات شهرداری در ایام شیوع گسترده بیماری کرونا، گفت: همزمان با این مسائل در حوزه فضای سبز، مدیریت پسماند، ایمنی و… هیچ گونه خللی ایجاد نشد و خدمات به طور کامل به مردم ارائه شد.

سیدامیر سامع ظهر امروز در نشست خبری با رسانه‌های استان قم، با اشاره به اقدامات شهرداری در حوزه مقابله با کرونا، اظهار کرد: از نخستین روزهای شیوع کرونا ستاد مقابله با کرونا در شهرداری تشکیل شد و راهبردهایی برای مقابله با این بحران تدوین شد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به تشکیل مستمر جلسه ستاد مقابله با کرونا، گفت: ۱۰ کمیته در این ستاد تشکیل و از همان روزهای نخست اقدامات در صحنه آغاز شد.

سامع با بیان اینکه تمام نهادهای زیرمجموعه شهرداری وارد میدان شدند تا خدمات رسانی به مردم داشته باشند، بیان کرد: به سرعت نیازهای شهر مشخص و تجهیزات لازم تامین شد.

وی گفت: در همین حین رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شرعی در دستور کار قرار گرفت تا مشکلی در روند خدمت رسانی به مردم رخ ندهد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تاکید بر اینکه بیش از ۶۰ اکیپ به صورت روزانه کار ضدعفونی را بر عهده داشتند، گفت: روزانه در بیش از هزار نقطه شهر نکات بهداشتی و سلامتی به مردم ارائه می‌شد.

سامع بیان کرد: همزمان با این مسائل در حوزه فضای سبز، مدیریت پسماند، ایمنی و… هیچ گونه خللی ایجاد نشد و خدمات به طور کامل به مردم ارائه شد.

عملیات عمرانی پروژه باغ پرندگان به اتمام رسیده است

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: عملیات عمرانی این پروژه به اتمام رسیده و عملیات تجهیز در حال انجام است.

عباس حلوایی‌زاده ظهر امروز در نشست خبری شهردار قم با اصحاب رسانه با بیان اینکه بودجه مصوب شهرداری بالغ بر هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در حوزه عمرانی است، گفت: در این بودجه بحث تکمیل رینگ فردوسی که رینگ میانی شهر است در اولویت اول قرار گرفته است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: این رینگ حدود ۳۰ کیلومتر طول دارد که از کمربندی امام علی(ع) آغاز شده و از میانه شهر می‌گذرد.

حلوایی‌زاده با بیان اینکه تقاطع غیرهمسطح فردوسی حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: مسیر مستقیم این تقاطع به زودی افتتاح می‌شود و مسیر بازگشایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تقاطع غیرهمسطح میدان نماز نیز به صورت سه سطحه در دستور کار قرار دارد و زودی آغاز می‌شود، یادآور شد: تقاطع غیرهمسطح شهدای روحانیت در بلوار فردوسی و بلوار یادگار امام نیز آغاز شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه تقاطع غیرهمسطح جعفریه نیز که نقش مهمی در بهسازی ورودی شهر دارد نیز در حال تکمیل است، یادآور شد: سوله‌های ورزشی مناطق نیز در دو منطقه افتتاح شده و ۶ سوله مناطق دو، سه، چهار، پنج، هفت و هشت نیز در حال اجرا بوده که امید داریم امسال افتتاح شود.

حلوایی‌زاده با اشاره به اینکه احداث باغ پرندگان یکی از پروژه‌های مهم شهرداری است، گفت: عملیات عمرانی این پروژه به اتمام رسیده و عملیات تجهیز در حال انجام است.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه آسفالت معابر، گفت: با وجود افزایش قیمت‌ها در حوزه آسفالت نیز برنامه داریم بیش از ۲۵۰ هزار تن توزیع آسفالت داشته باشیم و تاکنون بیش از ۷۰ هزار تن توزیع صورت گرفته است.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی