با سخنرانی مدیرکل اوقاف قم سوگواره آیینی اخت الرضا در قم برگزار شد

سوگواره آیینی اخت الرضا با سخنرانی مدیرکل اوقاف استان قم و با اجرای مداحان و شاعران آیینی مشهور کشور، در بقعه علی بن بابویه برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،به نقل ازروابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، سوگواره آیینی اخت الرضا عصر سه‌شنبه همزمان با سالروز وفات شهادت‌گونه حضرت […]

سوگواره آیینی اخت الرضا با سخنرانی مدیرکل اوقاف استان قم و با اجرای مداحان و شاعران آیینی مشهور کشور، در بقعه علی بن بابویه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،به نقل ازروابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، سوگواره آیینی اخت الرضا عصر سه‌شنبه همزمان با سالروز وفات شهادت‌گونه حضرت فاطمه معصومه(س) در بقعه مطهر علی بن بابویه قمی برگزار شد.

سخنران این برنامه حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری مدیرکل اوقاف استان قم بود.

وی با اشاره به سجایای اخلاقی و سیره نورانی زندگی بانوی نور و کرامت حضرت فاطمه معصومه(س)، بر ضرورت الگوگیری از این شخصیت بزرگوار تاکید کرد.

وی گفت: ولایت‌مداری و حرکت در مسیر حقیقت، بزرگ‌ترین درسی است که از زندگی این بانوی مکرمه می‌گیریم.

گفتنی است اجرای این برنامه را مهدی کلانترزاده بر عهده داشت و برخی مداحان و شاعران آیینی کشور هم به شعرخوانی و مداحی پرداختند.

دکتر قاسم رضایی از البرز، حاج مهدی لیثی از تبربز، حاج یزدان ناصری از کرمانشاه، حاج حسن شالبافان، حاج سید علی حسین‌نژاد، از جمله چهره‌های شاخصی بودند که ابیاتی چند در وصف حضرت معصومه(س) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مدیحه سرایی کردند.

استاد حاج ولی‌الله کلامی از زنجان و امیر قربانی‌فر از شاعران آیینی کشورمان نیز در این مراسم نورانی، جدیدترین اشعار خود را متناسب با این ایام قرائت کردند.

گفتنی است ابوالحسن علی بن حسین بن موسی بن بابُوَیْه قمی معروف به «ابن بابویه» و صدوق اول، پدر شیخ صدوق، فقیه و پیشوای مردم قم و از فقهای بزرگ شیعه در عصر غیبت صغری بوده ‌که بقعه وی هم اکنون در نزدیک حرم مطهر حضرت معصومه(س) محل زیارت شیعیان است.

مدیرکل اوقاف قم:
حضور حضرت معصومه(س) در قم کوتاه اما منشأ برکات دائمی بود
مدیرکل اوقاف استان قم با بیان اینکه حضور حضرت فاطمه معصومه(س) در قم کوتاه بود گفت: در عین حال منشأ خیرات و برکاتی دائمی برای این شهر شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری درسوگواره آیینی اخت الرضا که عصر سه‌شنبه همزمان با سالروز وفات شهادت‌گونه حضرت فاطمه معصومه(س) در بقعه مطهر علی بن بابویه قمی برگزار شد اظهار کرد: مداحان و شاعران آیینی، علمداران سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) و همه اهل بیت عصمت و طهارت هستند.
وی افزود: این مدال افتخاری است که نصیب شما شده و امیدواریم همه ما این توفیق را بیابیم که تا آخرین لحظات عمرمان، حسینی بمانیم و حسینی از این جهان برویم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به سجایای اخلاقی و سیره نورانی زندگی بانوی نور و کرامت حضرت فاطمه معصومه(س)، بر ضرورت الگوگیری از این شخصیت بزرگوار تاکید کرد.
وی گفت: ولایت‌مداری و حرکت در مسیر حقیقت، بزرگ‌ترین درسی است که از زندگی این بانوی مکرمه می‌گیریم.
اسکندری با خطاب به مداحان وشاعران گفت شروع کلام همه ما باید با «بسم الله الرحمن الرحیم» باشد خاطرنشان کرد: توحید در راس همه معارف است و دین همان است که امام حسین(ع) برای آن به شهادت رسیدند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم عنوان کرد: در طول تاریخ اسلام، دو بانوی بزرگوار وارد دو شهر شدند؛ یکی حضرت زینب(س) که وارد کوفه شدند و اهانت‌ها به ایشان شد و دیگری شهر قم است که مردمانش با اینکه، هیچ یک از حضرات معصومین(ع) را ندیده بودند ولی ارادت تام و تمامی به آن بزرگواران داشتند، نهایت تکریم و نسبت به این بانوی بزرگ داشتند.
وی ادامه داد: مردم قم استقبال باشکوهی از حضرت معصومه(س) نمودند و این امر، برگ زرینی برای تاریخ قم شده است.
اسکندری با بیان اینکه حضور حضرت فاطمه معصومه(س) در قم کوتاه بود گفت: در عین حال منشأ خیرات و برکاتی دائمی برای این شهر شدند.