شما اینجا هستید
اخبار استان قم » بازی های اینترنتی فرزند منجر به خالی شدن حساب والدین شد

رئیس پلیس فتا استان قم گفت: فرزند خانواده ای برای شرکت در بازی های رایانه ای اقدام به تخلیه کارت بانکی والدین خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، سرهنگ “علی موالی” درگفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس،اظهار داشت: فردی به این پلیس مراجعه و بیان داشت مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال از حساب وی و همسرش برداشت غیر مجاز صورت گرفته است.

این مقام انتظامی ادامه داد : شاکی اظهار داشت که  چندین ماه به دفعات مبالغی از حساب حقوقی وی و همسرش برداشت می شود و این برداشت ها غیر عادی به نظر می رسد که مجموعه این مبالغ بیش از ۱۸۰ میلیون ریال است .

سرهنگ موالی افزود: کارشناسان پلیس فتا در تحقیق اولیه متوجه شدند اغلب خریدها بصورت فیزیکی بوده و در فضای مجازی تراکنشی انجام نمی شود که تحلیل کارآگاهان به سمت کپی برداری از کارت شاکی شد ولی با بررسی یکسری اقدامات پلیسی صورت گرفته مشخص شد کارت شاکی در خرید بازی های اینترنتی و انجام بازی های آنلاین مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

رئیس پلیس فتا استان بیان داشت: با توجه به اینکه تراکنش ها مستقیماً با گوشی هوشمند خود شاکی انجام گرفته بود نهایتاً معلوم شد فرزند خانواده بدون اطلاع پدر و مادر اقدام به فعال کردن رمز دوم و رمز پویا کارت والدین خود نموده  و برای خرید و استفاد از بازی های آنلاین استفاده کرده است.

وی ابراز داشت: در این رابطه فرزند خانواده به این پلیس دعوت و هشدارهای لازم به وی داده شد و پرونده تشکیل شده نیز به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد .

سرهنگ موالی در پایان به والدین هشدار داد: با توجه به فرمایش حضرت علی (ع) که می فرمایند فرزندان خود را به زمان خویش تربیت کنید، والدین بایستی ضمن آگاهی کافی با تکنولوژی روز و آموزش به فرزندان ، نظارت لازم و کافی برفعالیت آنها داشته باشند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی