شما اینجا هستید
اخبار استان قم » بارانندگان ماشین های سواری متخلف میدان ۷۲تن برخوردجدی خواهد شد

فرمانده انتظامی استان قم گفت : :بارانندگان ماشین های سواری متخلف میدان ۷۲تن که از مسافران خارجی کرایه بیش از نرخ متعارف (بین ۱۰تا۱۵هزار تومان برای کرایه دربستی تا حرم) برخوردجدی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رهپویان قم ، سردار عبدالرضا آقاخانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت : با توجه به گزارشاتی که از سوی مردم به نیروی انتظامی رسیده است مبنی بر اخذ کرایه های نامتعارف وغیر منصفانه مانند اخذ کرایه ۱۰هزار تومانی وبیشتر برای هر نفر از مبدا میدان ۷۲تا حرم مطهر از مسافران خارجی توسط برخی از رانندگان متخلف سواری،بارانندگان ماشین های سواری متخلف میدان ۷۲تن که از مسافران خارجی کرایه بیش از نرخ متعارف (بین ۱۰تا۱۵هزار تومان برای کرایه دربستی تا حرم) برخوردجدی خواهد شد.

وی افزود:کلیه زائرین خارجی وکشوری به استان قم باید از امنیت کافی در جهت مواصلات خود در استان برخوردار باشند وهرگز اجازه نخواهیم داد که عده ای سود جو ومنفعت طلب با گرفتن نرخ های نامتعارف خود از زوار،وجهه استان را به زیر سوال ببرند ومن به این عده هشدار جدی میدهم که از این به بعد به شدت تحت نظر خواهند بود ودر صورت مشاهده هرگونه تخلف،با متخلفین به شدت برخورد خواهد شد!

وی به برخورد جدی با توزیع کنندگان مواد مخدر اشاره کرد وافزود: در این مدت ۹ باند تهیه و توزیع انواع مواد مخدر در قم منهدم شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال، ۱۴۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر از خرده فروشان در سطح استان قم کشف شده است گفت: دستگیری توزیع کنندگان خرد در محله‌های قم هفت درصد افزایش یافته است.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: با همکاری و تعامل خوب فرماندهی انتظامی قم با دستگاه قضائی و مجموعه اصحاب رسانه، در سال جاری در حال رسیدن به نقطه مطلوب مباحث امنیتی و اجتماعی هستیم که از ۱۵ جرم خاص و مهم، ۱۱ مورد با کاهش مواجه شده است.

آقاخانی ادامه داد: در سه ماهه نخست امسال، جرایم سایبری ۳۰۰ درصد افزایش یافته، جرایم اقتصادی در فضای مجازی ۶۰۰ درصد افزایش داشته، ۶ قتل در سطح استان رخ داده که قاتلان شناسایی و دستگیر شدند، پرونده‌های سرقت به عنف ۹۶ درصد کاهش یافته، مجموع سرقت‌ها ۹ درصد کاهش داشته، سرقت تحت پوشش عناوین مختلف ۵۷ درصد کاهش، خودکشی ۲۱ درصد کاهش، شرارت هشت درصد کاهش و نزاع‌های دسته جمعی و فردی ۴۴ درصد کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: کشفیات کل سرقت‌ها (مهم و خرد) ۵۵ درصد افزایش یافته، در جرایم امنیتی و خشن با کف هشت درصد و سقف صد درصد مواجه هستیم، کلاهبرداری ۲۵ درصد کاهش، خیانت در امانت ۱۹ درصد کاهش و در جرایم اخلاقی نیز با کاهش مواجه بوده‌ایم.

وی بیان داشت: در سه ماهه نخست امسال، تصادف‌های درون شهری منجربه فوت ۱۱ درصد افزایش، و تصادف‌های خسارتی و جرحی یک درصد کاهش یافته است.

آقاخانی با بیان اینکه ۴۲ میلیون دستگاه خودرو در این مدت از محورهای مواصلاتی استان آمد و شد داشته‌اند گفت: در سه ماهه نخست امسال، ۴۳ تن در جاده‌های قم براثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند که این رقم در مدت زمان مشابه سال گذشته، ۴۶ تن بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۴ تن در خردادماه امسال براثر تصادف در محورهای مواصلاتی استان جان باخته‌اند افزود: واژگونی خودرو براثر خستگی و خواب آلودگی راننده، بیشترین علت تصادف‌ها در قم می‌باشد.

فرمانده انتظامی قم همچنین با بیان اینکه کشف حجاب در این استان نداریم و بیشتر موارد در سطح جاده‌های استان شناسایی شده است گفت: طرح ناظر یک که برای مقابله با کشف حجاب در خودروها درحال اجراست همچنان ادامه دارد.

آقاخانی اضافه کرد: در این طرح و در مرحله اول و درصوت مشاهده کشف حجاب در خودرو، ابتدا پیامکی به مالک خودرو ارسال می‌شود که ظرف ۷۲ ساعت باید جهت رسیدگی به پلیس مراجعه کند که در این مرحله، از نامبرده تعهد اخذ می‌شود، اگر کشف حجاب برای بار دوم تکرار شد از مالک تعهد اخذ و خودرو توقیف می‌شود و درصورت تکرار برای بار سوم، پرونده قضائی تشکیل می‌شود.

وی همچنین به مزاحمت‌های انجام شده توسط رانندگان خودروهای مدل بالا در برخی از خیابان‌های قم اشاره کرد و گفت: این افراد با حرکت‌های نامتعارف، ایجاد آلودگی صوتی و بعضاً عربده کشی در خودرو باعث مزاحمت برای همشهریان شده‌اند و در هر هفته، طرحی برای شناسایی و برخورد با این رانندگان اجرا می‌شود و این طرح با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت.

وی در پایان به شهروندان هشدا داد با توجه به افزایش جرایم اقتصادی در فضای مجازی، مراقب پیامک‌های ارسالی از سوی برخی از افراد باشند، درخصوص کسانی که وعده‌های بی اساس مالی می‌دهند و کسانی که اطلاعات فردی را می‌خواهند هوشیار باشند و در هنگام معاملات حتماً به مراکز رسمی ثبت اسناد مراجعه کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی