شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ایمن سازی کوه خضر در قم تابستان به اتمام می‌رسد

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم گفت: با کمک شورای شهر، شهرداری قم و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اقدامات مناسبی برای ایمنی مسیر کوه خضر نبی(ع) انجام‌شده است که موضوع ایمن سازی آن تابستان به اتمام می رسد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،حسن مالکی نژاد اظهار داشت: با کمک شورای اسلامی شهر، شهرداری قم و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اقدامات مناسبی برای ایمنی مسیر کوه خضر انجام‌شده است.

وی افزود: شهرداری قم در این زمینه به تعهدات خود عمل کرده است و اداره کل اوقاف وامور خیریه باید بودجه بیشتری اختصاص دهد تا مشکلی برای اتمام طرح ایمن سازی کوه خضر نداشته باشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر چند نفر از کوه خضر سقوط کردند و این کوه قطب فرهنگی، ورزشی، تفریحی، مذهبی است و مزار شهدای گمنام در این مکان قرار دارد موضوع ایمن سازی آن در حال انجام است.

مالکی نژاد ادامه داد: از سال گذشته موضوع ایمن سازی کوه خضر نبی(ع) آغاز شد که ۵۰ درصد کار برعهده شهرداری و ۵۰ درصد دیگر نیز توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه انجام می‌شود.

وی بیان کرد: پیمانکار شهرداری زیر نظر ما است و اوقاف مصالح خود را می‌آورد و قرار شده با پیمانکار مجدد قرار داد بسته شود و اوقاف مصالح خود را برای پیمان کار بیاورد و موضوع ایمن سازی کوه خضر نبی(ع)  تابستان به اتمام می رسد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: کوه خضر نبی(ع)  کف سازی و عریض و دیوار کشی شده است تا ایمن شود، برای زیباسازی این مکان یک طرف آن ۳ متر و یک طرف یک متر دیوارکشی شده و نرده نصب و نورپردازی می‌شود.

تشابه اسمی و درخواست‌های مردمی علت اصلی تغییر نام برخی از خیابان‌های شهر است

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: تشابه اسمی و درخواست‌های مردمی علت اصلی تغییر نام برخی از خیابان‌های شهر است.

حسن مالکی نژاد با اشاره به تغییر نام برخی از خیابان‌های قم، اظهار داشت: برخی از تغییرات به دلایل تشابه اسمی بود به‌طوری‌که ما شاهد بودیم دو خیابان به یک اسم در شهر وجود دارد.
وی ادامه داد: علاوه بر این برخی از خیابان‌ها هم به‌صورت شرقی و غربی نام‌گذاری شده بود که با بررسی‌های انجام‌شده نام این خیابان‌ها نیز به‌مرور تغییر پیدا می‌کند به‌عنوان‌مثال در منطقه‌ ۲ شهرداری شاهد نام‌گذاری خیابان شاهد غربی و شرقی یا نور غربی و شرقی بودیم که مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده بود.
مالکی نژاد تصریح کرد: در این تغییرات سعی شده تا از نام مبارک شهدای همان مناطق برای نام‌گذاری‌های جدید استفاده شود.
وی در پاسخ به انتقاد برخی از شهروندان از این تغییرات بیان داشت: به همین شکلی که برخی از شهروندان مخالف این تغییرات هستند تماس‌ها و درخواست‌های بسیاری از سوی شهروندان داشتیم که خواستار تغییر نام این خیابان‌ها بودند به‌خصوص خیابان‌هایی که به‌صورت غربی و شرقی نام‌گذاری شده بودند درخواست‌های تغییر نام بسیار بالابود هم‌اکنون نیز درخواست‌هایی برای تغییر نام خیابان امام سجاد شرقی و غربی در سالاریه وجود دارد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم افزود: علاوه بر این در نام‌گذاری خیابان‌ها نیز از نظرات مردم استفاده کردیم و سعی کردیم با کمترین حساسیت این تغییر نام‌ها صورت بگیرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی