اگر توانايي داريد مشکلات اجتماعي مردم را حل کنيد

آیت الله شیخ محمد جواد فاضل لنکرانی خطاب به مبلغان پاکستانی گفت:اگر توانايي داريد مشکلات اجتماعي مردم را حل کنيد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام در جمع طلاب پاکستاني مقیم قم که برای تبلیغ ماه شعبان و رمضان عازم کشور پاکستان هستند گفت: اگر توانايي داريد مشکلات اجتماعي […]

آیت الله شیخ محمد جواد فاضل لنکرانی خطاب به مبلغان پاکستانی گفت:اگر توانايي داريد مشکلات اجتماعي مردم را حل کنيد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام در جمع طلاب پاکستاني مقیم قم که برای تبلیغ ماه شعبان و رمضان عازم کشور پاکستان هستند گفت: اگر توانايي داريد مشکلات اجتماعي مردم را حل کنيد.

آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی با بیان اینکه هر روز صهیونیست‌ها علیه اسلام و مسلمین و شیعيان خصوصاً علیه انقلاب اسلامی ما توطئه‌چيني مي‌کنند گفت: نقشه‌هاي دشمنان دين باید بیان شود، منبری که نیاز زمانه‌ی بشر در آن ذکر نشود، هرچقدر هم بالاي آن آیات قرآن و روایات خوانده شود فايده‌اي نخواهد داشت چون شما از نقل اين آيات و روايات چه نتیجه‌ای می‌خواهید بگیرید؟ آيا فقط می‌خواهید از گذشته‌ها خبر دهید؟ بايد از ذکر آيات و روايات استفاده کرد که الآن این آیه يا روایت بر شرایط روز چطور تطبیق پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه گاهی در بعضی از کلیپ‌ها ملاحظه می‌شود افرادی دنبال این هستند که دامنه بدعت‌ها و خرافات را در دین اسلام و مذهب اهل‌بیت گسترش بدهند افزود: خیلی مراقب اين توطئه باشيد. به مردم بگوييد وظیفه دارید آنچه را که اسلام و اهل‌بیت عليهم‌السلام فرموده‌اند انجام دهيد. آن نمازی را بخوانید که پيامبر و اهل‌بیت عليهم‌السلام مي‌خواندند. خلیفه دوم بدعت‌گذاري کرد و دست روی دست گذاشتن در نماز را مطرح کرد، امروز هم بعضی‌ها اضافات دیگری به نام اهل‌بیت عليهم‌السلام طرح مي‌کنند، این هم بدعت است و جایز نیست. مراقب بدعت‌ها باشيم و از دین و مکتب پاسداری کنيم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از مبلغان خواست در هدایت مردم دخیل باشند و ادامه داد: پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) فرمود کسی که انساني را هدایت کند اگر تمام عالم را در کفه‌ای از ترازو قرار بدهند به سنگيني و ارزش عمل او نمی‌رسد.

آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی با اشاره به اهمیت شناسایی مشکلات منطقه محل تبلیغ گفت: یک مبلغ باید اول جامعه‌شناسی کند که در منطقه چه خبر است؟ در ذهن جوان‌ها چه سؤالاتی مطرح است؟ چه شبهاتی در ذهن مردم وجود دارد و در جلسات تبلیغی پاسخ آن را مطرح کند تا موفق به تحکیم دین خدا شود چرا که ما دنبال این هستیم که دین خدا را تحکیم کنیم و براي نسل‌های آینده این امانت را حفظ کرده و به آنها منتقل کنيم.

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام به طلاب و مبلغان توصیه کرد: اگر توانايي داريد مشکلات اجتماعي مردم را حل کنيد، نگویيد به من چه ارتباط دارد که مردم آب یا برق و مشکل ديگري دارند يا ندارند، امروز زمانی است که مبلغ باید در این کارها به صورت جهادی وارد شود. نظير همین کارهايي که طلاب عزیز ما در قضيه کرونا و سيل و زلزله جهادگرانه انجام داده و وارد عمل شدند. شما هم اگر در منطقه‌ای مشکلی وجود دارد با ریش سفیدهای محل جلسات داشته باشید و دنبال حل آن باشید.