افتتاح ۴۳پروژه عمرانی درآستانه چهل وسومین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی

معاون منابع انسانی و پشتیبانی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران از افتتاح ۴۳ پروژه عمرانی با ۶۵ هزار متر مربع مساحت به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبرداد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، آقای مهندس غلامحسین محمدی‌زاده با اشاره به اینکه […]

معاون منابع انسانی و پشتیبانی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران از افتتاح ۴۳ پروژه عمرانی با ۶۵ هزار متر مربع مساحت به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، آقای مهندس غلامحسین محمدی‌زاده با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی در حوزه‌های علمیه خواهران طی پنج سال اخیر افزایش قابل توجهی داشته است، عنوان کرد: به مناسبت ورود به چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۳ پروژه عمرانی که عملیات اجرایی آن به پایان رسیده است به‌زودی افتتاح خواهد شد.

معاون منابع انسانی و پشتیبانی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران از برگزاری مراسمی به ‌منظور افتتاح پروژه‌های عمرانی این مرکز خبرداد و گفت: در این مراسم با حضور یکی از مقامات کشوری و لشکری ملی و استانی ۴۳ پروژه عمرانی با مساحت ۶۵ هزار متر مربع، به صورت ویدیو کنفرانس و غیرحضوری در ۲۲ استان افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه‌های موردنظر به صورت میانگین در بازه زمانی پنج ساله به اجرا رسیده است، عنوان کرد: بیش از ۵۰ درصد اعتبارات این پروژه‌ها با مشارکت خیّرین و باقیمانده اعتبارات نیز از محل منابع دولتی و اعتبارات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران تامین شده است.

آقای محمدی‌زاده اظهار داشت: اکثر این پروژه‌ها آموزشی و‌کمک آموزشی هستند.

ویبا اشاره به اینکه برخی از حوزه‌های علمیه خواهران به دلیل نوپا بودن دارای ساختمان‌های استاندارد آموزشی نیستند، اظهار کرد: تامین فضاهای فیزیکی استاندارد در اولویت کارهای معاونت منابع انسانی و پشتیانی است و تاکنون در این راستا گام‌های مناسبی برداشته شده است.

وی با بیان اینکه سرانه دانشجویان در دانشگاه‌ها به صورت میانگین در ایران ۲۴ متر مربع برای هر دانشجو است، اضافه کرد: سرانه فیزیکی که ما برای طلاب خواهر درنظر گرفته‌ایم ۱۵ مترمربع است که امیدواریم تحولات چشم‌گیر رقم خورده و با پروژه‌های عمرانی در دستور کار بتوانیم این سرانه را برای همه طلاب در سراسر کشور فراهم آوریم.

معاون منابع انسانی و پشتیبانی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: اکنون ۷۰ هزار طلبه در حوزه‌های علمیه خواهران داریم که این طلاب در ۵۰۳ مدرسه علمیه درحال تحصیل هستند که ۲۰۷ مورد از این مدارس دارای ساختمان استاندارد هستند و به سرانه ۱۵ متر مربع برای هر طلبه رسیده‌اند.

وی گفت: با احداث بنای مناسب برای مدارس علمیه، تعداد مدارس استاندارد حوزه‌های علمیه خواهران به ۲۳۲ مورد رسیده است.

آقای محمدی‌زاده با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی با وجود شرایط کرونایی همچنان با قوت درحال دنبال شدن است، عنوان کرد: از سال ۸۴ که فعالیت های عمرانی حوزه‌های علمیه خواهران کار خود را در نقاط مختلف کشور آغاز کرده، ۱۸۶ پروژه عمرانی به همت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران اجرا شده و به بهره برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون ۱۳۰ پروژه آموزشی و کمک آموزشی در دست اجراء معاونت منابع انسانی و پشتیبانی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران است و همچنین ۱۱۵ مورد از ساختمان‌های این مرکز استاندارد نیستند و ۸۲ پروژه با ضرورت ساخت، در نوبت اجرای پروژه قرار دارند.