افتتاح ۲۴ مرکز مثبت زندگی همزمان با سراسر کشور در استان قم

امروز و همزمان با سراسر کشور۲۴ مرکز مثبت زندگی در استان قم افتتاح شد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،به مظور ارائه بهتر خدمات به جامعه هدف ۲۴ مرکز مثبت زندگی یا واحدهای کوچک بهزیستی در ۲۴ محله شهر قم و مناطق روستایی راه اندازی شد . دکتر مهدی پهلوانی مدیر کل بهزیستی قم ضمن […]

امروز و همزمان با سراسر کشور۲۴ مرکز مثبت زندگی در استان قم افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،به مظور ارائه بهتر خدمات به جامعه هدف ۲۴ مرکز مثبت زندگی یا واحدهای کوچک بهزیستی در ۲۴ محله شهر قم و مناطق روستایی راه اندازی شد .
دکتر مهدی پهلوانی مدیر کل بهزیستی قم ضمن اعلام این خبر اظهار داشت  : با عنایت به صدور پروانه فعالیت ، تهیه امکانات فیزیکی و تجهیزات ، مناسب سازی تردد معلولین و تامین زیرساختهای ارتباطی لازم از مدتی قبل امروز و بصورت رسمی و با حضور ریاست محترم جمهوری و از طریق ویدئوکنفرانس ۲۴۰۰ مرکز خدمات بهزیستی (+ زندگی ) در سراسر کشور و ۲۴ مرکز در استان قم افتتاح شد.
پهلوانی افزود : در گام دوم انقلاب و بعد از ۴۰ سال خدمت امروز سازمان بهزیستی از نهادی سنتی و حمایتی به سازمانی تخصصی تبدیل‌شده است و به ‌عنوان متولی سلامت اجتماعی و مطالبه گر رفاه اجتماعی در کشور شناخته می‌شود لذا این سازمان با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب، برنامه‌ریزی‌هایی برای تأسیس مراکز مثبت زندگی یا همان مراکز خدمات بهزیستی در محلات مختلف شهری و روستایی کشور تدارک دید که امروز به نتیجه رسید و رسما آغاز بکار کرد.
مدیرکل بهزیستی استان قم با تأکید بر اینکه طبق نیازسنجی‌هاو بررسی پراکندگی جغرافیایی سکونت مددجویان دو هزار و ۴۰۰ نقطه از محلات کشور اعم از مناطق شهری و روستایی جهت راه اندازی مراکز خدمات بهزیستی شناسایی شد تصریح کرد: این مراکز مجموعه‌ی کوچک‌شده بهزیستی در محلات هستند که به ازای هر ۴۵۰ خانوار تحت پوشش، یک مرکز برای آنان در نظر گرفته شده است.
پهلوانی خاطرنشان کرد: این مراکز تماماً توسط بخش‌های غیردولتی اداره می‌شوند و در این مراکز ۲۲ خدمت سطح یک بهزیستی به مردم ارائه می‌شود که نقش مهمی در کاهش مراجعات ، کاهش زمان دسترسی به خدمات و در نهایت دریافت خدمات بهتر و کیفی ترمی‌شود.
مدیر کل بهزیستی قم گفت: پرونده خدمات رسانی مددجویان از طریق مددکاران این مراکز به روز رسانی شده و حدود ۸ هزار پرونده مددجویان مستمری بگیرقم در فاز اول طرح به ۲۴ مرکز مثبت زندگی استان قم واگذار شده است .
پهلوانی با اشاره به بازدید و سرکشی مستمر کارشناسان ناظر بهزیستی به این مراکز و تلاش برای رفع مشکلات احتمالی چه در زمینه سخت افزاری و تجهیزات و چه در زمینه نرم افزاری و سامانه ها و دسترسی ها هدف نهایی دولت و بهزیستی را از تاسیس مراکز مثبتِ زندگی ارائه‌ی خدمات بهزیستی به مددجویان به صورت محله‌مِحور، خانواده‌مِحور، اجتماع‌مِحور و مددکارمِحور ذکر کرد و افزود امیدواریم با اجرای این طرح بزرگ بجای حرکت مددجو از منزل و محله برای اخذ خدمات ما خدمات را به محلات و محل زندگی جامعه هدف ببریم و در کنار تکریم ارباب رجوع و توجه به کرامت مددجویان گامی بلند در توزیع عادلانه خدمات برداریم .