شما اینجا هستید
اخبار استان قم » اعضای ستاد کنگره حضرت آمنه(س) با آیت‌الله خاتمی دیدار کردند

اعضای ستاد کنگره حضرت آمنه(س) با حضور در ساختمان دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در قم با سید احمد خاتمی عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام سید علی اکبر حسینی‌نژاد روز گذشته در دیدار اعضای ستاد کنگره حضرت آمنه با آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری که در ساختمان دبیرخانه خبرگان رهبری در قم انجام شد، با بیان اینکه کنگره حضرت آمنه(س) از سال ۹۶ کار خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: برای برگزاری کنگره مباحث مختلفی مطرح شد چراکه در مورد حضرت آمنه اما مظلومیت ایشان موجب شد که آستان مقدس ظرفیت‌های مختلف خود را بسیج کند تا بتواند به معرفی جامع این شخصیت بپردازد.

مشاور تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با اشاره به اینکه آیت‌الله احمد عابدی دبیری کنگره حضرت آمنه(س) را بر عهده دارد، اضافه کرد: تاکنون مستندات، کتاب‌ها، مقالات و تحقیقاتی چاپ شده و در اختیار عموم علاقه‌مندان قرار گرفته است.

همچنین حجت‌الاسلام غلامعلی عباسی فردویی رئیس اداره پژوهش حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها از حضرت آمنه(س) به‌عنوان الگویی برای همه بانوان نام برد و اظهار کرد: ایشان در میان تاریخ مهجور مانده و حجم قابل توجهی از تهمت در مورد حضرت آمنه(س) مطرح شده است که ما به دنبال رفع این تاریکی‌ها هستیم.

وی با تاکید بر اینکه در کنگره حضرت آمنه(س) از ظرفیت محققان و پژوهشان با تجربه استفاده کرده‌ایم، تصریح کرد: پیرامون شخصیت این بانوی بزرگوار مجموعه‌ای گران‌بها با ۲۰ اثر تهیه و تلاش شده که بیشتر این آثار تحقیقی باشد و مراجع تقلید جهان شیعه نیز سخنان ارزشمندی را در مورد این حضرت مطرح کرده‌اند.

آیت‌الله خاتمی:

کنگره حضرت آمنه(س) یک موج آفرینی فرهنگی را دنبال کند/طی ۴۱ سال اخیر برای تکریم حضرت آمنه(س) کاری انجام نشده است

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: یک جریان ریشه‌دار برای ضربه زدن به اهل‌بیت(ع) در طول تاریخ کار خود را دنبال کرده است و در دل این جریان برخی اصرار دارند که بگویند ابوطالب، عبدالله پدر پیامبر و آمنه(س) کافر بودند.
به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سید احمد خاتمی روز گذشته در دیدار اعضای ستاد کنگره حضرت آمنه(س) که در سالن جلسات ساختمان دبیرخانه خبرگان رهبری در قم انجام شد، با بیان اینکه حضرت آمنه(س) بسیار مظلوم هستند، اظهار کرد: بنده سراغ نداریم که طی ۴۱ سال اخیر کاری در راستای تکریم این بانوی کرامت شده باشد به همین علت می‌توان گفت که شما دست به اقدامی زدید که جای آن خالی است.

وی اضافه کرد: پرداختن به شخصیت حضرت آمنه(س) کار مقدسی و قابل تقدیری است و دعای پیغمبر و همه ائمه اطهار(ع) را به دنبال دارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه کنگره حضرت آمنه(س) موج‌آفرینی فرهنگی را در جامعه دنبال کند، گفت: یک جریان ریشه‌دار برای ضربه زدن به اهل‌بیت(ع) در طول تاریخ کار خود را دنبال کرده است و در دل این جریان برخی اصرار دارند که بگویند ابوطالب، عبدالله پدر پیامبر و آمنه(س) کافر بودند.

وی ادامه داد: این کنگره باید به صورت مبنایی به نقد سخنان اشتباه بپردازد و علاوه بر تمرکزی که نسبت به حضرت آمنه(س) دارد به نفی کافر بودن ابوطالب و عبدالله نیز توجه داشته باشد.

خاتمی با تاکید بر اینکه جریانی بنا داشته و دارد که هر جا کرامتی از اهل‌بیت(ع) است را ضربه بزند، گفت: در کنگره حضرت آمنه(س) باید فاطمه بنت اسد نیز مورد تکریم قرار گیرد چراکه پیامبر اسلام(ص) این شخصیت را مادر نامیدند.

امام‌جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: کنگره‌ها در ابتدای انقلاب بسیار بود اما کنگره حضرت آمنه(س) باید پر محتوا و الگو دیگر کنگره‌ها باشد و در مراسم‌های مرتبط با این کنگره شخصیت‌هایی توانمندی همانند آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله سبحانی و آیت‌الله جوادی آملی سخنرانی کنند.

وی با اشاره به اینکه دیدار با مقام معظم رهبری نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: کنگره همانند یک منبر نیست که یک منبری را برای سخنرانی دعوت کنیم بلکه باید برترین‌ها و عالمان شناخته‌شده به سخنرانی بپردازند.

خاتمی بر لزوم تهیه ویژه‌نامه کنگره حضرت آمنه(س) تاکید کرد و افزود: پرداختن جامع صدا و سیما به این کنگره یکی دیگر از موضوعاتی است که باید دنبال شود.

وی تهیه محتواهای مختلف در فضای مجازی را یکی دیگر از نیازهای کنگره حضرت آمنه(س) دانست و مطرح کرد: یکی از راهکارهای مقابله با جریان‌های فمینیستی مطرح کردن الگوهایی همانند حضرت آمنه(س) به‌عنوان یکی از با کمال‌ترین بانوان است.

خاتمی با بیان اینکه کنگره حضرت آمنه(س) باید از سیاسی بازی‌ها دور باشد، تصریح کرد: اکنون با نزدیک شدن به انتخابات، هزینه‌های تبلیغاتی برخی از افراد داوطلب به برخی از عرصه‌ها ورود می‌کند به همین علت کنگره باید نسبت به دوری از این مباحث توجه لازم را داشته باشد.

حجت‌الاسلام محمدی کرمانشاهی خبرداد

برگزاری کنگره حضرت آمنه(س) در ۶ اسفندماه سال جاری
عضو ستاد کنگره حضرت آمنه(س) از انتشار ۲۵ اثر در مورد حضرت آمنه(س) به‌عنوان بخشی از دستاوردهای کنگره یاد کرد و گفت: مراسم اصلی این کنگره ۶ اسفندماه سال جاری در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام اسماعیل محمدی کرمانشاهی روز گذشته در دیدار اعضای کنگره حضرت آمنه(س) با آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری که در سالن جلسات ساختمان دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در قم انجام شد، طی سخنانی اظهار کرد: پیش از فعالیت این کنگره، فقط یک کتاب جامع به همراه چندین جزوه محدود در مورد حضرت آمنه(س) وجود داشت اما اکنون منابع مطلوبی تهیه شده است.

وی اضافه کرد: هر چند پیروان برخی از مذاهب نیز در مورد حضرت کتاب‌هایی نوشته‌اند اما بهتر بود که نمی‌نوشتند چراکه نقدهای بسیار مهمی به این کتاب‌ها وارد است که نشان از زیر سئوال بردن شخصیت ایشان است.

عضو ستاد کنگره حضرت آمنه(س) خاطرنشان کرد: شخصیت‌های مختلفی همانند حضرت آمنه(س) داریم که کمتر به آن‌ها پرداخته‌ایم و آستان مقدس تلاش می‌کند تا از این پس بتواند به صورت ویژه‌تر در راستای معرفی شخصیت‌های بانوان بزرگوار تاریخ شیعه گام بردارد.

وی از انتشار ۲۵ اثر در مورد حضرت آمنه(س) به‌عنوان بخشی از دستاوردهای کنگره یاد کرد و گفت: مراسم اصلی این کنگره ۶ اسفندماه سال جاری در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی