شما اینجا هستید
اجتماعی » اصلاحات بومرنگى

اصلاحات در ايران همچون بومرنگ به جاى اولیه خود باز گشته است.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،تا اصلاح ساختار و قوانين صورت نگيرد، تفاوتى نمى كند چه فردی، سكان دار اصلاحات باشد، چون قوانين، اجازه تغيير اصلاحات را نخواهد داد.

موضوعاتى كه در جريان اصلاحات قرار گرفته اند به دليل نبودن و اجرا نشدن قوانين دوباره همچون بومرنگ به جاى اول خود بازگشته اند.

درحالى كه جريان اصلاحات كشور تاكيد بر اصلاحات براى توسعه كشور دارند بايد گفت كه متاسفانه جريان اصلاحات بدليل نداشتن ساختار و قوانين اصولى و چارچوب دار، موفقيت چندانى در پيشرفت اصلاحات در كشور نداشته اند و اصلاحات به جاى متكى بودن به قوانين و اصلاح آن، بيشتر بر اشخاص استوار بوده است و متكى بودن اصلاحات بر افراد سبب شده كه اگر در مواردى نيز اصلاحاتى بوجود آمده است به محض تغيير افراد و شرايط دوباره موضوع اصلاحى همچون بومرنگ به جاى اول خود بازگردد و حركت بسيار كند اصلاحات و عمل كردن قطره چكانى، عمده مردم را از جريان اصلاحات كاملا نااميد كرده است و بخشهاى ديگرى از مردم و جريان اصلاحات نيز به شدت نا اميد شده اند و تنها بخش بسيار كوچكى هنوز اميدوار به اصلاحات باشند.

با اين شرايط مردم با خود مى انديشند چه فايده كه اكنون و در آينده نيز در زمينه هايى اندک اصلاحاتی صورت پذيرد اما بعد از گذشت زمانی كوتاه، شرايط دوباره تغيير و به جاى اول خود بازگردد.

مقاله از : ✍️داريوش كشاورز:فعال اجتماعى رسانه اى شيراز – ١٣٩٩/٠٧/٠٣

هر آنچه درمقاله آمده بیانگر دیدگاه این پایگاه خبری نیست وصرفا دیدگاه نویسنده محترم است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی