شما اینجا هستید
اجتماعی » ارتقای دانش خانواده تا توانمندسازی زنان در موسسه خاتم

رئیس موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی(خاتم) گفت: ارتقای دانش خانواده و توانمندسازی زنان و دختران در راستای کاهش آسیب های اجتماعی مهم ترین هدف موسسه خاتم است.
به گزارش  پایگاه خبری رهپویان قم، سید محمدحسین چاوشیان عصر امروز در نشست خبری زنان، خانواده و کارآفرینی که در فرهنگسرای جوان برگزار شد، اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد غیردولتی و غیرانتفاعی بوده و وابسته به مردم هستند.
وی افزود: ما در مجموعه خاتم تاکید داریم از یک جامعه نخبگانی در حوزه زنان و خانواده استفاده کنیم.
رئیس موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی(خاتم) گفت: مرکز ما در قم بوده و از بدو افتتاح موسسه سفرهای استانی ما به مناطق مختلف آغاز شد.
چاوشیان مطرح کرد: موضوع خودکشی و خودسوزی زنان موردغفلت واقع شده و ما در یکی منطقه کهکیلویه و بویراحمد که این پدیده در آنجا رواج دارد، حضور پیدا کرده و تلاش می کنیم تا این آسیب ها را کاهش دهیم.
وی خاطرنشان کرد: ارتقای دانش خانواده و توانمندسازی زنان و دختران در راستای کاهش آسیب های اجتماعی مهم ترین هدف موسسه خاتم بوده و بخش های از فعالیت های ما در سوئیس در نمایندگی خاتم دنبال می شود.
رئیس موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی(خاتم) ادامه داد: مهمترین آسیب اجتماعی در اروپا معطوف به پناهندگان بوده و در مقطعی از کشورهای آسیایی و عربی در اروپا حضور پیدا کرده اند؛ این افراد تصور می کنند که در این جوامع با مدینه فاضله روبرو خواهند شد، اما بعد از ورود به اروپا انواع آسیب های اجتماعی را در میان آنان شاهد بوده ایم.
چاوشیان اضافه کرد: تشکیل بنیاد ازدواج آسان برای شیعیان در کشور سوئیس را یکی از کارهای انجام شده توسط موسسه خاتم دانست و تاکید کرد: موسسه خاتم دست یاری به سمت نخبگان دراز کرده است.
وی بیان کرد: هفته گذشته یک تفاهم نامه همکاری با یک موسسه علمی، فرهنگی و ادیانی در شهر کلن آلمان منعقد کردیم؛ این موسسه زیر نظر دولت آلمان بوده و از ابتدای آگوئست با دوره خانواده نوین و مهارت های زندگی فعالیت های مشترک با این موسسه آغاز خواهد شد.
رئیس موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی(خاتم) ابراز کرد: متاسفانه با شیوع کرونا امکان حضور در این دوره ها وجود ندارد، در این شرایط ما باید قدردان فضای مجازی باشیم تا از این طریق فرصت ها و تهدیدها را بشناسیم.
چاوشیان گفت:۱۰ نشست علمی آنلاین با موضوع خانواده و کرونا توسط موسسه خاتم برگزار شده و گزارش های این نشست ها آماده شده است.
وی اضافه کرد: طرح محرومیت زدایی از فضای جمکران یکی از کارهای دیگر موسسه خاتم است و در این منطقه آسیب های اجتماعی تلخی وجود دارد که اگر به وضع آن رسیدگی نشود، این آسیب ها تلخ تر خواهد شد.
رئیس موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی(خاتم) عنوان کرد: توانمندسازی زنان یکی از کارهای مهم در حال انجام بوده و در مقطع فعلی تمرکز ما توانمندسازی آنان در سرمایه گذاری در بورس است.
چاوشیان مطرح کرد: ۶۰۰ بسته غذایی و بسته های دیگر بهداشتی در ایام کرونا در قم و کهکیلویه و بویراحمد توسط موسسه خاتم توزیع شد.
وی تاکید کرد: در زمینه اعتیاد زنان وضعیت مناسبی در قم نداریم و موسسه خاتم پیگیر این موضوع است، چرا که شان قم فراتر از این وضعیت نامناسب است.
رئیس موسسه خاتم گفت: ما در حال استارت خبرگزاری پیام خانواده هستیم که در میلاد پیامبر خاتم (ص) افتتاح می شود و به عنوان جامع ترین و تنهاترین خبرگزاری تخصصی خانواده فعالیت خواهد کرد.

همچنین  شاهین صادقی نسب عصر امروز در نشست خبری زنان، خانواده و کارآفرینی که در فرهنگسرای جوان برگزار شد، اظهار داشت: در سال جهش تولید همه ما موظف هستیم که ظرفیت خود را در اختیار تولید قرار دهیم.
وی افزود: در گروه کارآفرینان نیوز تلاش ما بر این است که بسترهای مناسب برای کارآفرینی را از طریق سمینارها و آموزش های موردنیاز فراهم کنیم.
مدیرمسئول روزنامه کارآفرینان نیوز مطرح کرد: همکاری ما با موسسه خاتم می تواند در جهت هم افزایی مفید باشد و ما می توانیم از بانک اطلاعاتی این موسسه از خانوارها در جهت رونق کارآفرینی استفاده کنیم.
صالحی نسب یادآور شد: ما نباید از کار گروهی و کنار هم قرار گرفتن واهمه داشته باشیم، اینکه ما از نظر معیشتی در شرایط نامطلوب به سر می بریم بر کسی پوشیده نیست، اما ما به عنوان شهروند موظفیم بخشی از وقت خود را بدون هیچ چشم داشتی وقف تولید ملی کنیم.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات ما می تواند با افزایش تولید حل شود و از این طریق بسیاری از جوانان به مسیر اشتغال خواهند افتاد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی