شما اینجا هستید
اخبار استان قم » آیین معنوی غبارروبی حرم بانوی کریمه اهل‌بیت برگزار شد

آیین غبارروبی حرم مطهر بانوی کریمه اهل‌بیت با حضور مدیران روابط عمومی‌های نهادهای فرهنگی و سازمان‌های استان قم برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از آستانه مقدسه  در این آیین بهرام سرمست؛ استاندار، سید مرتضی سقائیان نژاد؛ شهردار و جمعی دیگر از معاونین استانداری و مدیران نهادها و سازمان‌های استان قم حضور داشتند.
بهرام سرمست طی سخنانی در این آیین با اشاره به این‌که روابط عمومی مرزبندی‌های نوین عصر ارتباطات است، ابراز داشت: عصر ارتباطات را می‌توان عصر انفجار اطلاعات توصیف کرد به صورتی که در چنین عصری پیروز میدان سازمان و نهادی است که روابط عمومی آن ارتباط نظام‌مند و شفاف‌تری با رسانه‌ها داشته باشد.
استاندار قم با اشاره به این‌که عصر امروز عصر پاسخ به نیاز انتشار و گردش محتوا است، عنوان داشت: قدرت اندیشه قدرت اصلی این عصر است؛ این در حالی است که مهارت شنیدن انتقاد یکی از مؤلفه‌های یک سازمان و مدیر موفق و معیار در این عصر است.
سرمست تفاهم با مخاطب را سومین مؤلفه یک سازمان ممتاز در عصر ارتباطات توصیف کرد و گفت: سازمانی موفق خواهد بود که با روابط عمومی خود بتواند یک رابطه مبتنی بر تفاهم با مخاطبانش برقرار کند.
گفتنی است در پایان این آیین نماز جماعت به امامت حجت‌الاسلام احمدی برگزار و پس از آیین غبارروبی مسئولان روابط عمومی نهادها و ادارات استان قم بر سفره افطاری کریمانه بانوی کریمه اهل بین مهمان شدند.
//////
روابط عمومی استحکامات جغرافیای دنیای ارتباطات است
شهردار قم به تبیین الگوی واژه‌شناسی عنوان«روابط عمومی» پرداخت و گفت: روابط عمومی استحکامات جغرافیای دنیای ارتباطات است.
به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، مرتضی سقاییان نژاد شب گذشته در آیین غبارروبی مضجع شریف کریمه اهل بیت(س) که با حضور مدیران روابط عمومی‌های نهادهای فرهنگی و سازمان‌های استان قم در شبستان حضرت زهرا سلام‌الله علیها برگزار شد به بررسی اهمیت و جایگاه روابط عمومی در نظام نهادی و سازمانی پرداخت و اظهار داشت: خداوند متعال در آیه آخر سوره آل‌عمران فرموده است«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ؛ ای اهل ایمان، (در کار دین) صبور باشید و یکدیگر را به صبر و مقاومت سفارش کنید و مهیّا و مراقب کار دشمن بوده و خداترس باشید، باشد که فیروز و رستگار گردید.»
شهردار قم با اشاره به ماده‌های « اصْبِرُوا» و «صَابِرُوا» در آیه شریفه ۲۰۰ سوره آل‌عمران، گفت: فعل اول در حقیقت صبر و شکیبایی در مسائل درونی است این در حالی است که ماده «صَابِرُوا» در این آیه شریفه از منظر تفسیر شریف المیزان به مقاومت در مواجهه با مسائل خارجی اشاره دارد.
سقائیان نژاد با اشاره به ماده «رَابِطُوا» در آیه شریفه عنوان داشت: این ماده در حقیقت قوام، پایگاه، مرز و حراست از یک حدود خاص را گزارش می‌کند این در حالی است که عنوان روابط عمومی نیز از همین ماده گرفته‌شده است.
شهردار قم به تبیین الگوی واژه‌شناسی ماده «رَابِطُوا» پرداخت و ابراز داشت: این ماده در مورد کاروان‌سراها که به‌نوعی حراست از اموال و حدود امنیت مسافرت‌ها بوده با عنوان رباط استعمال شده است؛ بر همین اساس رباط پا که تمام توان و قوام بدن انسان بر مقاومت آن پایدار است از چنین ماده قرآنی اتخاذشده است.
سقائیان نژاد استحکام و مقاومت در مقابل تهاجمات درونی و سازمانی را یکی از رسالت‌های قرآنی روابط عمومی‌ها (مبتنی بر معناشناسی عنوان«رَابِطُوا») عنوان کرد و گفت: روابط عمومی در نگاه نظری یک علم است، این در حالی است که بر اساس نوع عملکرد متصدی این سمت می‌تواند یک فن تعریف شود؛ بر این اساس می‌توان بر اساس الگوی عمل نیز این حرفه را یک هنر نامید.
وی در پایان تصریح داشت: روابط عمومی‌های استانی و شهرستانی باید با همدلی از حدود شهرها و استان‌ها در مواجهه با انواع خطرات و آسیب‌های فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی (که به‌صورت درونی و برونی استان‌ها را تهدید می‌کنند) استحکامات مقاومتی استان باشند.
///////
معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س)
تاریخ نهادها و سازمان‌ها با طلوع حرفه روابط عمومی گره‌خورده است
.معاون فرهنگی حرم حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها بابیان این‌که تاریخ نهادها و سازمان‌ها با طلوع حرفه روابط عمومی گره‌خورده است، گفت: روابط عمومی اگر در جبهه حق باشد مسلماً به توسعه و نفوذ مبانی شریعت کمک خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام مهدی احمدی، شب گذشته در آیین غبارروبی مضجع شریف کریمه اهل‌بیت(س) که با حضور مدیران روابط عمومی‌های نهادهای فرهنگی و سازمان‌های استان قم در شبستان حضرت زهرا سلام‌الله علیها برگزار شد، گفت: روابط عمومی‌ها وظیفه تبیین اهداف و رسالت‌های سازمان‌ها به مردم را دارند و عهده‌دار حفاظت از کیان سازمان‌هایشان هستند.
وی بابیان این‌که هر سازمان، نهاد، کشور و مجموعه‌ای که حرفی برای گفتن دارد، متوسل به روابط عمومی می‌شود، گفت: هر مجموعه‌ای تلاش می‌کند افکار و منویات خود را در افکار عمومی جا بیندازد که این وظیفه بر دوش روابط عمومی‌هاست.
وی خاطرنشان کرد: روابط عمومی هنر و فنی است که یادگیری و به‌کارگیری آن برای جبهه حق ضرورتی غیرقابل‌اجتناب دارد.
وی ادامه داد: با نگاهی به تاریخ متوجه می‌شویم که پیامبر اسلام و اهل‌بیت علیهم‌السلام نیز از این ابزار برای نشر معارف دینی استفاده می‌کردند؛ ابزاری که دشمنان اسلام نیز از آن به کار می‌گرفتند.
وی با اشاره به این‌که پیش از انقلاب اسلامی روابط عمومی در خارج از کشور تدریس می‌شد یا توسط اساتید آمریکایی به‌صورت بسیار محدود در ایران ارائه می‌شد، گفت: روابط عمومی فن و هنری بود که آن‌ها دلشان نمی‌خواست هر آدم و سازمانی به دست بگیرد و در اختیار داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: احکام الهی و تعالیم دینی برای این‌که در جامعه نشر یابد، ابتدا می‌بایست زمینه‌های پذیرش آن در مردم فراهم و بعد از ایجاد زمینه برای افکار عمومی، امور نهادینه شود که روابط عمومی در این زمینه نقش‌آفرین است.
وی در پایان بابیان این‌که تاریخ نهادها و سازمان‌ها با طلوع حرفه روابط عمومی گره‌خورده است، گفت: روابط عمومی اگر در جبهه حق باشد مسلماً به توسعه و نفوذ مبانی شریعت کمک خواهد کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی