آیت الله فاضل لنکرانی : مردم قدرت اصلی پدافند غیرعامل هستند

آیت الله فاضل لنکرانی  در دیدار سردار جلالی گفت:مردم قدرت اصلی پدافند غیرعامل هستند، رسانه ها تهدیدهای مختلف دشمن را برای مردم تبیین کنند. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی در دیدار سردار جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، به تبیین اهمیت روشنگری و بصیرت افزایی به منظور شناخت […]

آیت الله فاضل لنکرانی  در دیدار سردار جلالی گفت:مردم قدرت اصلی پدافند غیرعامل هستند، رسانه ها تهدیدهای مختلف دشمن را برای مردم تبیین کنند.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی در دیدار سردار جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، به تبیین اهمیت روشنگری و بصیرت افزایی به منظور شناخت توطئه های دشمن پرداخت.
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)‌ بیان کرد: امید است با استقرار دولت سیزدهم پدافند غیرعامل که در کشور استقرار خوبی پیدا کرده است موفق تر از قبل باشد و برای آگاه سازی مردم پیرامون تهدیدهای جدید، بیش‌ازپیش تلاش شود.
استادخارج فقه و اصول حوزه علمیه قم افزود: مردم هنوز با پدافند غیرعامل، آشنایی لازم را ندارند در حالی که قدرت اصلی و قدرت واقعی پدافند غیرعامل خود مردم هستند، یعنی هرچه مردم را نسبت به تهدیدها و توطئه های دشمن آگاه کنیم، دست دشمن را کوتاه و تهدیدهای آنان را خنثی می‌کند. خود مردم برای بی اثر شدن تهدیدهای جدید دشمن به میدان می‌آیند.
وی ادامه داد: باید در تبیین پدافند غیرعامل برای مردم روشن شود که دشمن در شرایط جدید به دنبال چگونه تهدیدهایی است،‌ دشمنان دیگر به گزینه نظامی علیه ما فکر نمی‌کنند به همین دلیل باید سایر طرح ‌ها و توطئه‌های آنان برای مردم مشخص شود.
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)‌ گفت: اگر این تهدیدها برای مردم روشن شود، از بحران جلوگیری شده و خود مردم برای بی اثر شدن تهدیدهای جدید دشمن به میدان می‌آیند.
وی ادامه داد: باید رسانه‌ها تهدیدهای دشمن در حوزه اقتصادی،‌ فرهنگی،‌ سیاسی و نظامی را برای مردم تبیین کنند.
آیت الله فاضل لنکرانی بیان کرد: نیاز است که پدافند غیر عامل در مقابل همه این تهدیدها با تدوین سند جامع و برنامه منسجم ورود پیدا کند و ما نیز برای مسئولان این سازمان خدمتگزار آرزوی موفقیت در همه ابعاد را داریم.
وی گفت: امروز آنقدر مسائل اقتصادی به مسائل جهانی و بین‌المللی گره زده شده است که مشکل‌هایی برای کشور ایجاد کرده است، باید با راهبرد پدافند غیرعامل تکلیف مشخص شود که مسائلی همانندAFTF بالاخره به مصلحت کشور است یا نه، باید راهکار دشمن را در زمینه اقتصادی شناخت و با آن مقابله کرد و این قضایا برای مردم روشن شود.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به تهدیدهای اقتصادی همچون تحریم ها علیه ملت ایران خاطر نشان ساخت: این استقامتی که ملت ایران از خود نشان داد، ناشی از آگاهی بسیار اساسی و قوی و ریشه‌داری این ملت است که تاکنون توطئه دشمنان را ناکام گذاشته است و باید تا می توان این آگاهی و بصیرت مردم را تقویت کرد و روشنگری کرد؛ باید رسانه‌ها تهدیدهای دشمن در حوزه اقتصادی،‌ فرهنگی،‌ سیاسی و نظامی را برای مردم تبیین کنند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: یکی از تهدیدهای مهم دشمن این است که بنیان خانواده را از بین ببرند و برای اینکار مسائلی همانند ازدواج سفید یا همجنس بازی و مانند آن را رواج می دهند یا در پی قانونی کردن آن هستند، دشمنان ما برای ضربه زدن به نظام خانواده برنامه دارند؛ این‌ برنامه ها هم حمله و تهدید علیه نظام خانواده است تا ازدواج دیگر شکل نگیرد و روابط بر اساس روابط شرعی نباشد.
وی ادامه داد: امروز تنها کشوری که در برابر ابرقدرت‌ها ایستاده ایران است و دشمن هم دنبال از بین بردن این نظام است، ما باید به این مساله توجه داشته باشیم که هدف اصلی و کلان دشمن از بین بردن نظام جمهوری اسلامی است تا حاکمیت دین و اسلام از بین برود و امید است خداوند متعال این نظام را به برکت خون شهدا و فداکاری‌هایی که در راه استقرار و پایداری این نظام صورت گرفته است،‌ از همه تهدیدها حفظ نماید.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد:‌ تهدیدها امروز پیچیده شده و مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و سایر امور را در برمی‌گیرد، در حال حاضر حمله‌های دشمن در همه ابعاد است و ما باید مراقب شگردهای مختلف آن باشیم؛ نیاز است که پدافند غیر عامل در مقابل همه این تهدیدها با تدوین سند جامع و برنامه منسجم ورود پیدا کند.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) روشنگری برای مردم را اساس کار دانست و تاکید کرد: باید در تبیین پدافند غیرعامل برای مردم روشن شود که دشمن در شرایط جدید به دنبال چگونه تهدیدهایی است،‌ دشمنان دیگر به گزینه نظامی علیه ما فکر نمی‌کنند به همین دلیل باید سایر طرح ‌ها و توطئه‌های آنان برای مردم مشخص شود.
وی افزود: در زمان‌های گذشته دشمن از راه نظامی حمله می‌کرد و تکلیف مشخص بود اما امروز دشمن در همه ابعاد با برنامه حمله می‌کند و مقابله با آن نیاز به هوشیاری لازم نیاز دارد.
آیت الله فاضل لنکرانی با اشاره به خرابکاری های اخیر دشمن و از جمله مسئله پمپ بنزین ها گفت: انتظار این است که چند برابر حمله‌های سایبری که آنان وارد کردند به دشمنان ضربه وارد گردد و ان شاءالله انجام خواهد شد.
وی در بخش پایانی سخنان خود به لزوم توجه به مساله رشد جمعیت اشاره و تاکید کرد: اسلام مردم را به سمت رشد جمعیت ترغیب می‌کند، مسئولان نیز باید مشکل‌ها را برطرف کنند، باید در کارگروه‌هایی مشکل‌هایی که بر سر مساله جمعیت است حل شود تا شاهد رشد جمعیت کشور باشیم، هیات محترم دولت به این مسأله توجه کافی داشته باشد.
هشتم تا چهاردهم آبان‌ماه به عنوان هفته نکوداشت پدافند غیرعامل نامگذاری شده‌است و هر سال به همین مناسبت برنامه‌های متنوعی در سطح کشور برای تقویت راهبردهای پدافند غیرعامل اجرا می شود.
خاطر نشان می شود: سردار جلالی،‌ رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در جریان سفر یکروزه به شهر مقدس قم با تعدادی از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت‌وگو کردند در ابتدای این دیدار به بیان گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در این مرکز و توطئه های دشمنان پرداخت.