شما اینجا هستید
اخبار استان قم » آغاز عملیات اجرایی پروژه بازسازی خط آهن ساقه- گارمانوری قم

مدیر کل راه آهن قم از اجرای پروژه بازسازی هفت کلومتر خط ریلی ساقه – گارمانوری راه آهن قم با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد  و ۸۰۰ میلیون تومان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومی اداره کل راه اهن قم محسن اعتماد در آئین آغازین عملیات اجرایی پروژه مذکور ضمن اشاره  به اینکه این پروژه از اهمیت بسزایی در تردد و ایمنی  قطار های باری و مسافری برخوردار است افزود: هدف از باز سازی این خط ، افزایش ایمنی سیر و حرکت قطار ها ،افزایش سرعت قطار های باری وافزایش سرعت بازرگانی در راستای حمایت از صاحبان بار است.

وی یادآور شد:با باز سازی و بهره برداری از این خط مدت زمان سیر قطار های باری محور جنوب  کاهش یافته و در هزینه های تعمیر و نگهداری  صرفه جویی چشمگیری صورت خواهدگرفت.

محسن اعتماد با اشاره به اینکه مدت زمان  اجرای پروژه دو ماه خواهد بود عنوان کرد:این پروژه از ایستگاه راه آهن ساقه شروع و به ایستگاه گامانوری که یکی از ایستگاههای مهم راه آهن قم است  ختم خواهد شد و ظرف دو ماه آینده به  بهره برداری خواهد رسید .

وی از مزیت های دیگر این پروژه را رفع گلوگاههای ظرفیتی به دلیل افزایش سرعت بلاک و کاهش توقفات وافزایش ایمنی سیر قطارها و افزایش سرعت بازرگانی دانست.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی