شما اینجا هستید
اخبار استان قم » آغاز طرح محله محور مقابله با آسيب هاي اجتماعي در قم

سیار گفت: محور اصلی طرح، مساجد و ائمه جماعات  شناسايي شده هستند و ما تلاش مي كنيم با ايجاد تعامل و ارتباط بين دستگاههاي اجرايي و بسيج نواحي از كليه ظرفيت هاي دستگاههاي دولتي در مناطق هدف در راستاي هم افزايي و تاثيرگذاري طرح مذكور حركت كنيم

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی فرمانداری قم : رضا سيار فرماندار قم در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان، موضوع نشاط اجتماعي را يكي از فاكتورهاي اصلي ارتقاء سلامت اجتماعي دانست و افزود: اگر به اين موضوع به صورت جدي نگريسته شود و مراسمات و جنگ هاي شاد مناسبتي در سطح جامعه و به ويژه در ميان اقشار كم برخوردار برگزار شود، به يقين در درازمدت شاهد نتايج خوب آن در ميان مردم، از جمله كاهش آسيب هاي اجتماعي و افزايش سرمايه اجتماعي خواهيم بود.

سیار با اشاره به طرح مسجد محور مقابله با آسيب هاي  یادآور شد: اين طرح كه با همکاری فرهنگی نواحي مقاومت بسيج سپاه استان در حال انجام است، مي تواند تصميمات اجرايي در سطح كلان را در سطح محلات آسيب پذير شهر به خوبي عملياتي كند و منجر به تحقق اهداف مدنظر تصميم گيران در حوزه كاهش آسيب هاي اجتماعي در مناطق حاشيه اي و آسيب خيز شود.

وي در تشريح اين طرح گفت: محور اصلی طرح، مساجد و ائمه جماعات  شناسايي شده هستند و ما تلاش مي كنيم با ايجاد تعامل و ارتباط بين دستگاههاي اجرايي و بسيج نواحي از كليه ظرفيت هاي دستگاههاي دولتي در مناطق هدف در راستاي هم افزايي و تاثيرگذاري طرح مذكور حركت كنيم.

وي با انتقاد از کم کاری برخي دستگاهها در اين حوزه، خواستار تلاش در جهت  وظايف ذاتي دستگاههای اجرایی در حوزه مسائل اجتماعي و اهتمام بيشتر نسبت به پيگيري و فعاليت در حوزه مقابله با آسيب هاي اجتماعي شد.

فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت: يكي از عوامل اصلي گرايش به بزهكاري هاي اجتماعي در ميان نسل جوان، كم كاري هاي موجود در حوزه نشاط آفريني اجتماعي است. لذا اين موضوع مسئوليت دستگاههاي فرهنگي را به مراتب سنگين تر مي كند و ضرورت دارد كه دستگاههاي مذكور با برنامه ريزي مناسب و اجراي برنامه هاي شاد و جذاب، بخشي از خلاء موجود در حوزه نشاط آفريني اجتماعي را پر كنند.

فرماندار قم در ادامه به موضوع عطاري هاي فعال در سطح شهر اشاره و تصریح کرد: براي نظارت بيشتر بر نحوه فعاليت اين واحدهاي صنفي، بايد زمينه تشكيل اتحاديه مستقل صنف عطاري ها فراهم شود كه در اين راستا اتاق اصناف استان بايد با برگزاري انتخابات طبق ضوابط قانوني به تشكيل اين اتحاديه همت کند‌.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی