آغازمرحله چهارم فروش سهام شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم گفت: این شرکت، در حال حاضر حدود ۱۰ هزار سهامدار دارد که تاکنون ۴۳ هزار سهم به آن‌ها عرضه کرده و هر سهامدار از یک و یا بیش از آن دارای سهم است. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،محسن صابری مقدم روز یکشنبه در […]

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم گفت: این شرکت، در حال حاضر حدود ۱۰ هزار سهامدار دارد که تاکنون ۴۳ هزار سهم به آن‌ها عرضه کرده و هر سهامدار از یک و یا بیش از آن دارای سهم است.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،محسن صابری مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت : مرحله چهارم فروش سهام این شرکت، از فردا (۲۲ دی) شروع می‌شود و تا ۲۰ اسفندماه امسال ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در مرحله سوم فروش سهام این شرکت تعداد ۲۳ هزار سهم فروخته شد، افزود: در مرحله چهارم تا تعداد ۲۰ هزار سهم به ارزش هر سهم ۲۵۰ هزار تومان به متقاضیان واگذار می شود.

وی با بیان اینکه متقاضیان برای خرید سهم می توانند به دفتر این شرکت تعاونی در مجتمع ناشران واقع در خیابان معلم مراجعه کنند، افزود: هر فرد دست کم پنج و حداکثر ۵۰۰ سهم می تواند خریداری کند.

صابری خاطرنشان کرد: همه سهامداران این شرکت تعاونی تا پایان سال گذشته معادل سهام خود، سود صد درصدی به صورت سهام دریافت کرده‌اند.

وی گفت: سهامداران این شرکت تعاونی از اعضای انجمن ایتام، تشکل های کارگری، اعضای بهزیستی، فرهنگیان، بنیاد شهید و کارکنان فروشگاه‌های جانبازان، استانداری، شهرداری و دیگر ادارات و قشرهای مختلف مردم قم هستند.

وی افزود: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم حدود ۱۰ درصد عضویت کشوری را داراست که نشاندهنده اعتماد مردم قم به این شرکت است که امسال به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و فعال‌ترین تعاونی‌های توسعه و عمران کشور مفتخر به کسب عنوان «تعاونی برتر ملی» شد.

صابری گفت: علاوه بر بهره‌برداری از کشتارگاه «طیب گوشت پارسا نوین ایران» در سال جاری؛ اجرای طرح‌های ساماندهی زایران عراقی، ایجاد برند حلال و محصولات وابسته، کارگزاری بلوار پیامبر اعظم(ص) و منطقه نمونه گردشگری کهک از دیگر برنامه‌های این شرکت است.

وی ادامه داد: انجام قرارداد کارگزاری بلوک NE۳۴ در بلوار پیامبر اعظم(ص) در شهر قم مهم‌ترین طرحی بود که برای نخستین بار توسط این شرکت تعاونی اجرا شد و از سال ۱۳۹۴ مطالعات خود را آغاز کرد و در اسفند ۱۳۹۶ پیشنهاد سرمایه‌گذار معرفی شده، به تصویب شورای اسلامی شهر قم رسید.

وی افزود: این شرکت تعاونی، در راستای ایجاد «برند غذای حلال» موفق به اخذ موافقت و دستور استاندار قم شده و قبلا نیز تفاهمنامه‌ایی بین استانداری قم و ایالت «گانسو» و شهر «لین‌شیا» کشور چین در خصوص غذای حلال منعقد شده است.

صابری با اشاره به سفر زایران کشورهای اسلامی از جمله عراق به قم گفت:در زمینه خدمات‌دهی و ساماندهی به این زایران و نیز گردشگری سلامت و تحصیل دانشجویان غیرایرانی برنامه‌ریزی‌های خاصی صورت گرفته است.

وی همچنین به طرح منطقه نمونه گردشگری کهک اشاره و بیان کرد: این طرح در نزدیکی شهر کهک انجام خواهد شد تا خدمات‌دهی مناسب در زمینه گردشگری به مردم ارایه شود که جزو طرح های اصلی این شرکت است.

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم، با بیان اینکه بیشتر شرکت های تعاونی تک‌منظوره هستند، گفت: چندمنظوره بودن این شرکت تعاونی و فعالیت در حوزه های گوناگون از جمله ویژگی های آن است.

وی گفت: توسعه سهم بخش تعاونی و مشارکت مردمی در انجام فعالیت‌های اقتصادی مشروع، کسب سود برای سهامداران و برقراری عدالت اجتماعی از طریق توزیع متعادل درآمدها در شهرستان، ماموریت این شرکت تعاونی است.

آغاز به کار آزمایشی مجتمع کشتارگاه صنعتی دام قم

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم نیز گفت: مجتمع کشتارگاه صنعتی دام قم با نام «طیب گوشت پارسا نوین ایران» به صورت آزمایشی فعالیت خود را شروع کرده است و تا پایان امسال به صورت رسمی به بهره برداری می رسد.

سید ضیاءالدین ضیایی افزود: این مجتمع در ابتدای محور قم ـ جعفریه و در مساحت ۲۰ هکتار و با هزینه‌ای حدود ۳۲ میلیارد تومان ساخته شده و در حال حاضر به منظور رفع نقص های احتمالی، به صورت آزمایشی شروع به کار کرده است.

وی ظرفیت کشتار این مجتمع را در یک نوبت کاری، یک هزار راس دام سبک و ۱۵۰ راس دام سنگین اعلام و خاطرنشان کرد: امکان افزایش تا سه برابر این ظرفیت نیز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم اظهار داشت: سالن بسته بندی گوشت و آلایش‌های دامی، واحد تبدیل ضایعات به خوراک دام و سردخانه از دیگر امکانات این مجتمع است.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: موضوع «تعاون»؛ یک مساله مهم برای بهبود امور و کاهش محدودیت ها و مشکلات و ضمانت‌دهنده دوام و تعالی انسان ها مورد توجه و یک راه اساسی برای رسیدن به رفاه، عدالت اجتماعی و توسعه کشور است.

ضیایی با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه به این مساله توجه ویژه ای شده بود، خاطرنشان کرد: در برنامه ششم نیز پیگیری های لازم در حال انجام است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۹ قانون ایجاد شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستان های کشور را مصوب کرد و توسط شورای نگهبان نیز به تایید رسید و در نهایت در سال ۱۳۹۱ اساسنامه متحدالشکل برای این شرکت ها در کل کشور به تصویب هیات وزیران رسید.

وی با بیان اینکه هر شهرستان فقط یک شرکت از این تعاونی می تواند داشته باشد و دست کم باید نیم درصد جمعیت آن شهرستان عضو شرکت تعاونی باشند، اعلام کرد: تاکنون در ۱۰۵ شهرستان از ۲۷ استان کشور «شرکت تعاونی توسعه و عمران» تاسیس شده است و این شرکت های تعاونی در سراسر کشور حدود ۱۱۰ هزار عضو دارند.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم افزود: این شرکت های تعاونی بیش از ۱۶ هزار تَن اشتغالزایی در کل کشور داشته اند و یک سرمایه ثبتی حدود ۷۲ میلیارد تومان در ۲۷ استان کشور تشکیل شده است.

وی هدف از تشکل این شرکت ها را؛ تسریع در رشد و توسعه شهرستان ها، هدایت منابع مردمی به بخش های تولیدی و توزیعی و خدماتی و نیز بسترسازی برای ورود بخش های تعاونی و خصوصی به فعالیت های اقتصادی دانست.

«در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۸۹ تصویب قانون تاسیس  شرکت‌های توسعه و عمران شهرستانی مشتمل‌ بر ۱۵ ماده و ۹ تبصره به تصویب رسید و در تاریخ ۱۵ دی همان سال به تایید شورای نگهبان نیز رسید؛ هیات وزیران در جلسه مورخ ۲۶ شهریور ۱۳۹۱ بنا به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد ماده ۱۴ قانون تاسیس شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی مصوب ۱۳۸۹ اساسنامه شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستان را تصویب و ابلاغ کرد.»

«علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فعالیت‌های شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم می‌توانند به تارنمای آن به نشانی اینترنتی https://ttoqom.ir مراجعه کنند.»