شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ۵هزار پلیس،عهده دار امنیت پایتخت جهان تشیع درتاسوعاوعاشورای حسینی

جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: ۵ هزار نیروی پلیس، پلیس یاران محرم و پلیس افتخاری، امنیت انتظامی و ترافیکی پایتخت جهان تشیع را در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) بر عهده دارند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،سرهنگ”صیاد درویشی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اشاره به حضور میلیونی زائران و عزاداران در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) در شهر مقدس قم، اظهارداشت: پلیس اقدامات بسیاری خوبی در حوزه تامین نظم و امنیت مراسمات ایام محرم در سطح استان با همکاری سایر نهادهای فراسازمانی مانند هلال احمر ، اورژانس، آتش نشانی و شهرداری تدارک دیده است.

وی گفت: تاکنون تمامی مراسمات عزاداری پوشش انتظامی و ترافیکی مناسبی داده شده و برای ایام تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) نیز اقدامات خوبی به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار خواهد داشت.

جانشین فرمانده انتظامی استان قم افزود: در حوزه ترافیکی از ساعت ۲۴ شب تاسوعا تا ساعت ۲۴ روز عاشورا، کلیه محورهای متصل به حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) برای تسهیل و روان سازی حرکت هیئت ها محدودیت ترافیکی اعمال می شود.

سرهنگ درویشی گفت: امسال با توجه به تمهیدات شهرداری ۲ مسیر مجزا در چهارراه بازار تدارک دیده شده که همه هیئت ها از بخش یک از مسیر تقاطع عمار یاسر و از بخش ۲ از مسیر میدان مطهری به سمت چهار راه بازار و نهایتاً به حرم مطهر حضرت معصومه(س)مشرف خواهند شد.

وی افزود: ۵ هزار نیروی پلیس، پلیس یاران محرم و پلیس افتخاری، امنیت انتظامی و ترافیکی پایتخت جهان تشیع را در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) بر عهده دارند.

جانشین فرمانده انتظامی استان ضمن تاکید بر پوشش امنیت انتظامی و ترافیکی حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران در روزهای تاسوعا و عاشورا از هموطنان خواست، به محدودیت های ترافیکی اعلام شده از سوی پلیس راهور استان توجه داشته تا به دلیل روان سازی و اعمال محدودیت های ترافیکی، شاهد انتقال خودروهای در مسیر عزاداری به پارکینگ نباشیم.

وی تاکید کرد: راکبان موتورسیکلت ها از معابر فرعی و کوچه ها به مسیرهای اصلی و مسیر تردد هیئت ها خودداری و در حوزه انتظامی نیز حتماً بایستی هماهنگی و تعامل بین هیئت ها با پلیس یاران محرم و عوامل انتظامی مستقر در مسیر صورت گرفته تا شاهد انتظام بخشی و نظم بخشی خوبی در حرکت دسته های عزاداری باشیم.

سرهنگ درویشی با اشاره به این که قرارگاه فرماندهی انتظامی در چهار راه شهداء و در مقر پلیس راهور دایر شده و تمامی اقدامات انتظامی و ترافیکی هدایت خواهد شد، گفت: اگر در تمامی مسیرها مشکلی وجود داشت شهروندان می توانند به عوامل مسقر در مسیرها مراجعه و موارد پیگیری خواهد شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان قم، افزود: با همکاری شهرداری و سایر سازمان ها جهت کانالیزه کردن مسیر هیئت ها از مبداء تا ورود و خروج هیئت ها از حرم مطهر، تمهیدات خوبی اندیشیده شده که نیازمند همکاری خوب مردم هستیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی