شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ۴ هزار نيروي پليس،عهده دار امنيت کنگره عظيم نيمه شعبان در قم

فرمانده انتظامي استان گفت: برای تامین امنیت کنگره عظيم نيمه شعبان در قم بیش از ۴ هزار نیروی پلیس به کارگیری و ۱۰ پایگاه انتظامی، ترافیکی و عملیاتی در نشان گاه هایی که از قبل تعیین شده برای پاسخگویی به نيازهاي مردم فعال مي شوند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،سردار”کاظم مجتبايي” در جمع اصحاب رسانه، ضمن تبريک اعياد شعبان المعظم، بر اهتمام پليس قم نسبت به تامين امنيت کنگره جهانی نيمه شعبان تاکيد کرد و اظهارداشت: برابر برنامه ريزي هاي صورت گرفته بايد تمامي کسانی که قصد حضور در کنگره عظیم نيمه شعبان در مسجد مقدس جمکران را دارند بتوانند با امنیت و آسایش کامل در این مراسم شرکت کنند.

فرمانده انتظامي استان قم افزود: برای تامین امنیت اين مراسم بیش از ۴ هزار نیروی پلیس به کارگیری و ۱۰ پایگاه انتظامی، ترافیکی و عملیاتی در نشان گاه هایی که از قبل تعیین شده برای پاسخگویی به نيازهاي مردم فعال مي شوند.

سردار مجتبايي با بيان اين که اولویت پلیس دسترسی آسان و سریع مردم به مسجد مقدس جمکران خواهد بود، تاکيد کرد: تلاش بر این است که در برنامه‌ریزی‌ها ابتدا امنیت و آسایش و سپس دسترسی سریع و آسان مردم به مسجد مقدس جمکران فراهم شود و در اين راستا طي دو هفته گذشته جلسات متعددی را با مسئولان مسجد مقدس جمکران و همچنين با دستگاه های مرتبط اعم از امدادی و خدماتی برگزار کرده ایم.

وي گفت: براي اين که مردم در یک فضای امن و آرام در مراسم نيمه شعبان شرکت کنند از نظرات مردم و مسئولان و نيز از تجارب سال های گذشته استفاده شده است.

فرمانده انتظامي استان قم افزود:با تغییراتی که در مسیرهای دسترسی مردم به مسجد مقدس جمکران ایجاد شده و طراحی های جدیدی که توسط پلیس راهور صورت گرفته به نظر می رسد امسال مردم با کمترین معطلی و ترافیک مواجه باشند.

وي از افزايش ظرفيت پارکینگ هاي اطراف مسجد مقدس جمکران خبر داد و گفت: تلاش بر این است که در ابتدا پارکینگ های نزدیک به مسجد مقدس جمکران تکمیل و سپس به پارکينگ هاي موجود اضافه شود.

سردار مجتبايي با اشاره به بهره گیری از سایر نیروهای امنیتی و نظامی، افزود: جهت تسهيل تردد براي حضور دست اندرکاران در مراسم کارت‌های ويژه اي پیش بینی شده است و کارت هر پارکینگ نيز با رنگي مشخص شده تا مردم از طريق بالن هايي که در پارکينگ ها نصب مي شود بتوانند هنگام بازگشت بدون معطلی محل پارک خودروشان را پیدا کرده و سردرگم نشوند.

فرمانده انتظامي استان قم با بيان اين که تمامي اقدامات پليس در حوزه هاي عملیاتی، انتظامی و ترافیکی توسط ۲ فروند بالگرد پشتیبانی مي شود، گفت: بنابر نظرسنجی ها و ارزیابی های صورت گرفته هرسال امنیت این مراسم بزرگ و همچنين آسایش و دسترسی مردم به مسجد مقدس جمکران بهبود پیدا کرده به گونه اي که ما کمترين ميزان نارضایتی را طی سال های گذشته شاهد بوده ایم بنابراين از همه کسانی که در اين سال ها ماموریت پلیس را پشتیبانی کردند، سپاسگزاری می‌کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی