شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ۱۹۹۱میلیاردریال درنیمه نخست امسال برای توسعه صنعت سرمایه گذاری شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در خصوص روند جذب سرمایه گذاری در استان بیان کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری ۴۲۱ فقره درخواست احداث واحد تولیدی با سرمایه گذاری یک هزار و ۹۹۱ ریال و پیش بینی اشتغال ۷ هزار و ۱۴۱ تن به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی سازمان  صمت قم ،محمود سیجانی روز سه شنبه در بیست و یکمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات استانداری اضافه کرد: همچنین از ابتدای امسال ۳۲ فقره جواز تاسیس توسعه ای در شهرک های صنعتی استان با سرمایه گذاری ۳۱۵ میلیارد تومان و اشتغال یکهزار و ۱۸۱ تن اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری انجام شده استان در ۶ ماه نخست سال جاری نیز ادامه داد: ۵۱ پروژه نیمه تمام صنعتی با سرمایه گذاری بیش از ۳۴۷ میلیارد تومان و اشتغال آفرینی یکهزار و ۳۷۰ تن ترتیب یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم اظهار کرد: همچنین در این مدت ۵۳ واحد صنعتی استان با سرمایه گذاری ۶۸ میلیارد تومانی و اشتغال زایی یکهزار و ۱۲۵ تن اقدام به افزایش ظرفیت تولیدی و توسعه ای کرده اند. وی اضافه کرد: ۶۵ واحد صنعتی استان نیز با سرمایه گذاری ۲۲۷ میلیارد تومان، تجیهزات خط تولید خود را نوسازی و تجیهز کرده اند.

وی عنوان کرد: با آئین نامه جدید دولت و با مصوبه ستاد تسهیل و شورای تامین استان مساله چک برگشتی واحدهای تولیدی با اشتغال بالای ۱۰۰ تن وضعیت مطلوبی به خود گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین ارائه تسهیلات به واحدهای دارای چک برگشتی در صورتی به مدت یک سال تمدید می شود که دارای صادرات بیش از یک میلیون دلار در طول یک سال باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم تصریح کرد: باید تدبیری اندیشید که واحدهای بالای ۵۰ نفر اشتغال نیز مشمول این آیین نامه گردد و این واحدهای مشکل دار نیز از این فرصت ایجاد شده استفاده کنند.

سیحانی با تاکیدبر ضرورت افزایش ایمنی در واحدهای صنعتی قم خاطرنشان کرد: واحدهای تولید کننده صنایع شیمیایی شهرک های صنعتی استان در حکم صنایع پرخطر بوده و باید برای افزایش خدمات ایمنی آنها تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی با بیان جلسات کمیته نظارت سازمان، صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال جاری ۱۵ جلسه کمیته نظارت برگزار و ۷۴ بازدید از واحدهای صنعتی استان انجام گرفته است.

وی ادامه داد: در مجموع بر مبنای پرداخت تسهیلات رونق تولید ۳۵۶ اشتغال جدید در حوزه صنعت استان به ثبت رسیده است. وی عنوان کرد: از شهریورماه روند پرداخت تسهیلات رونق تولید در سال ۹۸ آغاز و استان قم در رتبه هشتم کشور در این رابطه قرار گرفته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی