شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ۱۷کارمندحوزه علمیه خادم افتخاری حرم کریمه اهل‌بیت(س)شدند

طی مراسم بزرگداشت سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها به شهر مقدس قم در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با انجام قرعه‌کشی از میان ۲۸۰ داوطلب، ۱۷ کارمند مرکز مدیریت به‌عنوان خادم افتخاری حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) انتخاب شدند.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، مراسم بزرگداشت سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها به شهر قم ظهر امروز هم‌زمان با ۲۳ ربیع‌الاول با اقامه  نماز جماعت ظهر و عصر در نمازخانه ساختمان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین صفر فلاحی معاون فرهنگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) در این مراسم بزرگداشت به ایراد سخنرانی در مورد جایگاه حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در میان امامزادگان پرداخت.
همچنین، با انجام قرعه‌کشی از میان ۲۸۰ داوطلب، ۱۷ نفر از کارکنان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه به‌عنوان خادم افتخاری حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها انتخاب شدند و متبرکات حرم مطهر نیز در میان شرکت‌کنندگان در این مراسم توزیع شد.
جمعی از خادمان حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) نیز همراه با پرچم متبرک ضریح مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در مراسم بزرگداشت سالروز ورود حضور یافتند و کارمندان مرکز مدیریت از این پرچم، تبرک جستند.
///////
حجت‌الاسلام فلاحی تاکید کرد
لزوم تلاش روحانیون برای معرفی حضرت فاطمه معصومه(س)
معاون فرهنگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) بر لزوم تلاش روحانیون برای معرفی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها تاکید کرد و گفت: حوزه علمیه به برکت حضور حضرت بانوی کرامت در شهر مقدس قم شکل گرفت و توسعه یافت به همین علت باید نسبت به معارف فاطمی نگاهی ویژه داشته باشد.
به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین صفر فلاحی ظهر امروز در نمازخانه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در جمع کارکنان این مرکز طی سخنانی با اشاره به جایگاه ویژه حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در میان امامزادگان، اظهار کرد: قبل از هجرت بانوی کرامت که محوریت آن امام رضا علیه‌السلام بوده است، هجرت حضرت احمد بن موسی علیه السلام در تاریخ ثبت شده است.
وی با بیان اینکه حرکت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها به سمت امام رضا علیه‌السلام یک سفر پر خطر برای ایشان و در حقیقت یک حماسه است، اضافه کرد: وجود شخصیت‌هایی همانند جناب سلمان فارسی و میزان علاقه‌مندی مردم قم به حضرت بانوی کرامت این را نشان می‌دهد که در دهه‌های نخست طلوع خورشید اسلام نشانه‌هایی از علاقه‌مندی به اسلام در ایران وجود داشته است.
معاون فرهنگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) تبلیغ توحید و خدامحوری را از پیام‌های مهم هجرت بانوی کرامت خواند و خاطرنشان کرد: ظلم‌ستیزی و مبارزه با حکومت‌های ظالم یکی دیگر از پیام‌های مهم هجرت ایشان بوده است؛ مردم قم بهترین شکل مبارزه با حاکمان ظالم را در زندگی سادات و امامزادگان مشاهده می‌کردند و تا زمانی که این بزرگواران زنده بودند نیز به صورت ویژه تکریم می‌شدند.
وی با تاکید بر اینکه امامزادگانی از جمله بانوی کرامت با اعمال خود اسلام را به درستی تفسیر می‌کردند، مطرح کرد: ترویج علم و دانش از برکات مهم هجرت امامزادگان به ویژه هجرت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها بوده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین فلاحی از تلاش حاکمیت ظالم برای جلوگیری از ترویج آموزه‌های دینی توسط امامزادگان یاد کرد و ادامه داد: با وجود تلاش‌های مختلف ظالمان و دشمنان اما همچنان بزرگ‌ترین حوزه علمیه در جوار حرم بانوی کرامت شکل گرفته و اکنون قم به مرکز ترویج آموزه‌های دینی تبدیل شده است.
وی بر لزوم تلاش روحانیون برای معرفی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها تاکید کرد و گفت: حوزه علمیه به برکت حضور کریمه اهل بیت(س) در شهر مقدس قم شکل گرفت و توسعه یافت به همین علت باید نسبت به معارف فاطمی نگاهی ویژه داشته باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی