شما اینجا هستید
فرهنگ وهنر » کارگردان قمی تئاتر:نمایش غسال خان تراژدی سیاسی اجتماعی است

یکی از کارگردانان قمی تئاتر گفت: نمایش غسال خان که از ۲۸ مرداد به روی صحنه رفته بیانگر تراژدی سیاسی اجتماعی است که تا هشتم شهریور در پلاتو ماه میزبان علاقمندان است.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،رضا جعفری در گفت و گو با خبرنگاران از حضور نمایش « غسال خان» در جشنواره تئاتر استانی قم خبر داد و اظهار کرد: این نمایش که از ۲۸ مرداد ماه سال جاری اجرای خود را در پلاتو ماه واقع در فرهنگسرای جوان آغاز کرده توانسته نظر مخاطبان را به خود جلب کند.
وی با اشاره به عوامل اجرایی « غسال خان» گفت: نویسندگی این اثر را بابک غلامی به عهده داشته و هنرمندانی مانند میثم رهوار،میلاد قره‌داغی،سید محمدرضاپیغمبری، منصوره اسدی، فاطمه رشید،علی صبوری،علی‌محمد میرزایی و مهدی کاشی به ایفای نقش می پردازند.
کارگردان نمایش « غسال خان» ژانر این اثرنمایشی را مورد توجه قرار داد و گفت: این نمایش تراژدی تاریخی،در فضای یک غسالخانه است که در صحنه نمایش روایت می شود.
وی افزود: داستان نمایش « غسال خان» یک داستان سیاسی اجتماعی است که بخشی از زندگی ستارخان، سردار مشروطه خواه ایرانی که بر علیه حکومت محمد علی شاه قیام کرده و تبریز را به محاصره در می‌آورد.
جعفری با تاکید براینکه اجرای این نمایش روزهای پایانی را پشت سر می گذارد، گفت: اجرای نمایش « غسال خان» تا هشتم شهریور ساعت ۱۹ در پلاتو ماه ادامه دارد.
این کارگردان قمی با اشاره به روند برگزاری جشنواره تئاتر استان قم گفت: جشنواره تئاتر امسال نسبت به سال های گذشته تغییرات شگرفی پیدا کرده و اجراها نظم خاصی پیدا کرده است و می شود این دوره از برگزاری جشنواره به همت انجمن نمایش شاید یکی از بهترین ادوار گذشته باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی