شما اینجا هستید
اخبار استان قم » کارفرمایان حق بیمه‌ها را تا بیست و پنجم هر ماه پرداخت کنند

مدیرکل تامین اجتماعی قم گفت: بهترین زمان برای پرداخت حق بیمه توسط کارفرمایان و بیمه شدگان، اول تا بیست و پنجم هر ماه است.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی قم ” علی اصغر دادخواه ” با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی از دو رکن اصلی بیمه شده و بیمه گر تشکیل شده است افزود: این سازمان به لحاظ حقوقی و قانونی کاملا مستقل عمل می‌کند و سیستم اداری جداگانه از سازمان‌های دیگر دارد.

وی با بیان اینکه مزایا و وجوه تأمین اجتماعی به اقتضای کاری که هر سازمان، شخص و یا بنگاه اقتصادی انجام می‌دهند، به آن‌ها تعلق می‌گیرد، تصریح کرد: این مزایا در صورتی به سازمان ها و افراد تعلق می‌گیرد که آن‌ها طی یک لیست بیمه، اطلاعات واحد کاری خود را اعلام و هزینه آن را پرداخت کنند.

دادخواه با اشاره به تعریف بیمه شده، گفت: بیمه شده به شخصی گفته می‌شود که با پرداخت مبلغی تحت عنوان حق بیمه می‌تواند از مزایا و امکانات رفاهی این سازمان بهره‌مند  شود. میزان امکاناتی که سازمان در اختیار این افراد قرار می‌دهد به مقدار وجهی است که واریز می‌کنند، البته بسته به نوع شغل بیمه شده، دریافت امکانات سقف معینی خواهد داشت و مشخصات این اشخاص در لیستی تحت عنوان لیست بیمه ارسال می‌شود.

امکان پرداخت برخط حق بیمه از طریق درگاه‌های الکترونیکی
وی افزود: پرداخت حق بیمه کارفرمایان این سازمان به صورت برخط از تمامی درگاه‌های الکترونیکی بانک رفاه کارگران امکان پذیر شده است.

دادخواه تصریح کرد: کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی می‌توانند به صورت برخط (آنلاین) نسبت به پرداخت حق بیمه کارکنان خود از طریق درگاه‌های الکترونیکی بانک رفاه کارگران اعم از موبایل بانک، اینترنت بانک، تبلت بانک، دستگاه‌های خودپرداز، تلفنبانک و کیوسک بانکی اقدام کنند.

مدیرکل  تامین اجتماعی قم گفت: واریز لحظه‌ای وجوه پرداختی کارفرمایان به حساب‌های سازمان تامین اجتماعی از جمله مزایای این خدمت به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر پرداخت حق بیمه زودتر از پایان ماه، افزود: بهترین زمان ارسال اینترنتی لیست بیمه و یا دریافت برگه پرداخت حق بیمه خویش فرما و موارد مشابه، از اول تا ٢٥ هر ماه است، لذا بهتر است که شهروندان هرچه سریع تر حق بیمه خود را پرداخت کنند تا بتوانند از خدمات مرتبط که مهمترین آن دفترچه بیمه خدمات درمانی است، استفاده کنند.

ازدحام جمعیت برای پرداخت حق بیمه در ٥ روز آخر هر ماه
“دادخواه”، با بیان اینکه بیشترین ازدحام برای پرداخت حق بیمه توسط بیمه شدگان مربوط به ٥ روز آخر است، گفت: متأسفانه بیمه شدگان حق بیمه خود را در ٤ یا ٥ روز آخر ماه پرداخت می‌کنند که این اقدام موجب ازدحام جمعیت و کند شدن فعالیت سیستم سازمان می‌شود.

مدیر کل تامین اجتماعی استان قم با اشاره به ازدحام جمعیت ناشی از مراجعه بیمه شدگان به دفاتر کارگزاری برای پرداخت حق بیمه گفت: برخی از افراد برای اطمینان بیشتر جهت پرداخت حق بیمه خود، به صورت حضوری به دفاتر کارگزاری سازمان تامین اجتماعی  مراجعه می‌کنند که این امر باعث ازدحام جمعیت در این دفاتر می‌شود، البته باید گفت که بالای ٩٠ درصد افراد بیمه شده تامین اجتماعی حق بیمه خود را به طور اینترنتی پرداخت می‌کنند و همین موضوع موجب تسهیل در کارها و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی