شما اینجا هستید
اخبار استان قم » هایپرمارکت تخصصی فولادراه حلی برای سامان بخشیدن به بازار فولادکشور

مدیرعامل شرکت آرین پاژ گفت : هایپرمارکت تخصصی فولاد بازاری علمی و راه حلی برای سامان بخشیدن به بازار فولاد کشور است.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم دکتریارجانلی مدیرعامل شرکت آرین پاژ اظهار داشت : هایپر مارکت تخصصی فولاد بازاری علمی برای این محصول است و می تواند بازار فولاد کشور را متعادل کند.
وی گفت:شرکت صنعت ورق آرین پاژ مطالعات لازم را انجام داده و بستر را برای اجرای آن آماده کرده است و اکنون در صورت آغاز اجرای آن علاوه بر دانشگاه ها، صنایع پایین دستی و بالادستی فولاد نیز درگیر می شوند.
وی با بیان اینکه راه اندازی این هایپر مارکت تخصصی فولاد راهکار حل بلند مدت مشکل بازار این محصول در کشور است، مسکن کوتاه مدت وضعیت آشفته کنونی فولاد در کشور را صدور مجوز های لازم برای آغاز صادرات محصولات مازاد تولید شده اعلام کرد.
دکتریارجانلی تاکید کرد: در حوزه تولید و صادرات امروز در کشور به دلیل عدم آمایش صحیح در شکل گیری کارخانه ها و تلاقی این موضوع با سیاست های اقتصادی و تجارت بین المللی، بسیاری از واحدهای صنعتی در وضعیت حاد و تعطیلی قرار گرفته اند.
وی با بیان اینکه با روند کنونی بازار فولاد کشور به سمت قهقرا حرکت می کند، اضافه کرد: در انتهای سال ۹۷ شرایط امروز بازار فولاد را پیش بینی می کردم، و اکنون نگران بحران سال ۱۴۰۰ هستم.
دکتر یارجانلی تصریح کرد: باید فکری به حال تولیدات کنونی شود و محصول مازاد موجود که موجب به هم ریختن بازار شده است به سرعت از کشور خارج شود.
دکتر محمد مهدی یارجانلی افزود: اکنون ۵۰ درصد تولید فولاد کشور مازاد مصرف میباشد ، در حالی که سهم ناچیزی از کشور خارج می شود و بالغ بر ۳۰ درصد مازاد در بازار داخل باقی می ماند و این رقم مازاد تولید، صنعت فولاد کشور را فلج می نماید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی