شما اینجا هستید
اخبار استان قم » مردم مراقب مطالب منتشرشده خود در شبکه های اجتماعی باشند

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان قم از مردم خواست تا مراقب مطالب منتشرشده خود در شبکه های اجتماعی باشند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، سرهنگ “علی موالی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس،اظهار داشت: افراد فرصت‌طلب ممکن است با سوءاستفاده از محتواها و اطّلاعاتی که مردم به صورت عمومی به اشتراک می گذارند،  با راه‌اندازی صفحات مشابه و با نام و هویت جعلی دست به اخاذی، کلاهبرداری و سایر اقدامات مجرمانه بزنند.

وی ادامه داد: تمامی شبکه‌های اجتماعی، ابزارهایی را در اختیار می‌گذارند که مردم می توانند نسبت به تنظیم حوزه‌ حریم خصوصی خود اقدام کنند، با استفاده از این ابزارها مردم می توانند با خیال مطمئن تری نسبت به اشتراک‌گذاری اطّلاعات با فامیل و دوستان خود به صورت کنترل شده اقدام کنند و در عین حال دسترسی سایر افراد را محدود کنند.

سرهنگ موالی افزود: در بیشتر موارد مجرمان عکس‌ها و فیلم‌های شخصی و محرمانه کاربران را از شبکه های اجتماعی با هک یا حتی به صورت معمولی با کپی کردن اطلاعاتی که  خود کاربران منتشر می کنند و با تهیه صفحات فیک(جعلی) و یا با فروش به سایت‌های مختلف مورد تهدید قرار می‌دهند در حالی که انتشار بعضی از این اطلاعات موجبات هتک حرمت و هتک حیثیت فردی و اجتماعی قربانیان را فراهم می‌کند.

رئیس پلیس فتا استان تاکید کرد: هوشیاری در حفظ اطّلاعات و محتواهای خصوصی بسیار اهمیّت دارد بنابراین مردم بایستی دقت کنند، آشکارا بودن هویت کاربران در شبکه‌های اجتماعی موجبات شکل گیری جرم را در این شبکه ها تسهیل می‌کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی