شما اینجا هستید
اخبار استان قم » مرحله اول سی امین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در قم خاتمه یافت

مرحله اول سی امین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم با حضور همسران شاهد و ایثارگر با تجلیل از نفرات برگزیده در قم پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،در این مسابقات که به مدت چهار روز د رقم به طول انجامید ۱۸۰ نفر از همسران شهدا و ایثارگران از استانهای مختلف کشور در رشته های حفظ، قرائت، تفسیر و مفاهیم قرآن کریم رقابت کردند که ۱۷ نفر توانستند به مقام های اول تا سوم این مسابقات دست یابند.  

معاون فرهنگی بنیاد شهید وامور ایثارگران گفت: در دهه پنجم انقلاب اسلامی با تمسک به فرامین قرآن کریم باید با  جبهه تزویر به مبارزه و مقابله بپردازیم.

حجت الاسلام و المسلمین کاویانی تاکید کرد: ما از ابتدای انقلاب اسلامی با سه جبهه در هر دوره مواجه بودیم جبهه اول زور بود که در دوره انقلاب و دفاع مقدس با آن مقابله کردیم و پیروز شدیم جبهه دوم جبهه زر است که با تحریم ها و فشارهای افتصادی روبرو است، جامعه وقتی توجیه شود و مسایل شفاف بیان شود می داند چرا باید تحمل کند و شفافیت ها اراده مقابله را تقویت می کند و این موجب پیروزی در این جبهه است .

وی ادامه داد: اما جبهه سوم که در دهه پنجم انقلاب با آن مواجه ایم جبهه تزویر است میدان تزویر میدان ریای سازماندهی شده و هدفمند است که دشمن ملت در نقش دلسوز ملت ظاهر می شود و نسل انقلابی و ایثارگر در مقام بدهکار باید توضیح بدهد. تمسک به قرآن کریم این سه فتنه را خنثی می سازد قرآن پرده شوم تزویر را می شکافد و تزویر گر را رسوا می سازد .

امروز نیازمندیم تا قدرت و دانش و زندگی خود را با قرآن تنظیم کنیم تا از افراط و تفریط به دور باشیم، هر کس متناسب با ظرفیت خود از این سرچشمه حیات بهره مند می شودنباید بگذاریم این اتصال با قرآن قطع شود و برگزاری این مسابقات و آموزش های قرآنی نیز با همین هدف می باشد.

مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم نیز در این مراسم گفت: قرآن کتاب هدایت و نور الهی است، برای روشن نمودن مسیر صحیح زندگی و سعادت دنیا و عقبی تمسک به این کتاب آسمانی ضروری است.

سردار سید جواد هاشمی همچنین ضمن محکوم نمودن اقدام وحشیانه کوردلان در شهادت ۲۷ تن از پاسداران در چهلمین سال انقلاب اسلامی تاکید کرد: به حمد الله ملت ایران در تمام این سالها با ایستادگی و مقاومت مشت محکمی بر دهان استکبار زده و در آغاز دهه پنجم نیز با چشم انداز روشن و امید بخش و مدون که در طلیعه این دهه از سوی رهبر انقلاب ابلاغ گردید دهه پنجم را به دهه پیروزی های پی در پی می رساند.

در این مسابقات فریبا نیک منش از خوزستان ، سلطنت آبروان از کهگیلویه و بویر احمد، مریم کوچه مشکی از آذربایجان شرقی نفرات اول تا سوم در رشته تفسیر و  در رشته مفاهیم طیبه عطاری از همدان عزت بیگم حسینی از سمنان و مریم عباس زاده از لرستان اول تا سوم شدند.

در رشته حفظ پنج جزء صغری مالچی از خوزستان، عصمت فضلی از یزد و نسرین سلیمی از چهار محال و بختیاری رتبه های اول تا سوم را کسب کردند. در رشته حفظ ۱۰ جزء قرآن کریم مهناز ورسجی از استان البرز، آمنه جعفری از قزوین  و فاطمه خنیفر ازاستان مرکزی نفرات اول تا سوم را کسب نمودند.

لیلا عرب نژاد  از استان قم، طیبه جعفری از مازندران  و الهه سادات بحق از اصفهان بعنوان نفرات اول تا سوم حفظ ۱۵ جزء قرآن کریم معرفی شدند.

طبق نظر هیات داورارن در رشته حفظ ۲۰ جزء  مرضیه سالاری از کرمان صاحب رتبه اول  و در حفظ کل قرآن کریم فاطمه محمد خانی از سمنان نیز رتبه اول این مسابقات را کسب کردند. 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی