شما اینجا هستید
اخبار استان قم » محدودیتی در توزیع گاز مایع در قم وجود ندارد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم گفت: محدودیتی در توزیع گاز مایع برای افراد و خانوارهای مشمول مصرف این حامل انرژی در قم وجود ندارد.

به گزارش  پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم، سید محمود طاهری روز جمعه در گفت‌وگویی اظهار داشت : با توجه به آغاز فصل سرما و افزایش تقاضا برای استفاده از گاز مایع، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم در راستای ایجاد شرایط دسترسی آسان آحاد جامعه، نسبت به تامین حامل‌های انرژی از پالایشگاه‌ها، انبارهای نفت و خطوط لوله اقدام نموده است.وی اضافه کرد: منازل، صنوف و مشاغلی که به شبکه گازرسانی متصل نبوده و فاقد علمک گاز درب منازل و محل کارشان هستند، مجاز به استفاده از گاز مایع هستند.

طاهری با اشاره به بهره‌مندی بیش از ۹۵ درصد از خانوارهای ساکن قم از گاز طبیعی، بیان کرد: از مردادماه امسال گاز مایع به‌صورت الکترونیک و بدون هیچ محدودیتی برای خانواده‌های محروم از گاز طبیعی در حال توزیع است.

وی گفت: در حال حاضر یک هزار و ۶۴۹ خانوار قمی که از نعمت گاز طبیعی محروم هستند، ‌از گاز مایع استفاده می‌کنند.

طاهری افزود: توزیع گاز مایع برای خانوارهای فاقد انشعاب گاز طبیعی، همانند تعیین سهمیه نفت سفید گرمایشی به‌صورت الکترونیکی بر روی کارت بانکی این خانوارها، در نوبت‌های متوالی اجرا می‌گردد.

وی اضافه کرد: تعداد مورد نیاز سیلندر ۱۱ کیلویی گاز مایع نیز به نرخ مصوب از طریق کارت بانکی تعریف شده و از طریق پوز مخصوص توسط عوامل توزیع دریافت می‌شود.

وی اضافه کرد: شاغلان صنفی، خدماتی و صنعتی نیز با ثبت درخواست در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی(سدف) به آدرس NEWTEJARATASAN.NIOPDC.IR و از طریق کارت بانکی تعریف شده، می‌توانند گاز مایع به نرخ مصوب دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم با بیان این‌که الگوی مصرف سوخت خودرو، بنزین و سی ان جی می‌باشد، ادامه داد: قیمت پایین گاز مایع نسبت به بنزین موجب درخواست غیرمجاز توسط بخش حمل‌ونقل سبک شده است.

وی خاطرنشان کرد: کنترل بازار کاذب شارژ گاز مایع به خودروها و تثبیت مصرف خودرویی از طریق ممانعت از تولید و نصب کیت و مخزن گاز مایع  بر روی خودروها امکان‌پذیر است.

شهروندان می‌توانند ضمن تماس با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۳۲۱۱، ۳۶۶۲۳۲۱۲ و ۳۶۶۲۳۲۱۳ مشکلات خود را در این زمینه مطرح و همچنین برای راهنمایی بیشتر به سامانه درخواست فرآورده نفتی به آدرس NEWTEJARATASAN.NIOPDC.IR  مراجعه نمایند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی