شما اینجا هستید
اخبار استان قم » كاهش آسيب هاي اجتماعي بدون مشاركت سازمان هاي مردم نهادميسر نيست

استاندار قم با اشاره به نقش حمايتي سازمان هاي مردم نهاد براي پيشبرد اهداف دولت اظهار داشت: تحقق برنامه هاي توسعه اي و نيز كاهش آسيب هاي اجتماعي بدون مشاركت سازمان هاي مردم نهاد ميسر نيست.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومي استانداري قم دكتر بهرام سرمست استاندار قم در نشست صميمي با تشكل هاي مردم نهاد استان قم طي سخناني با اشاره به نقش سازمان هاي مردم نهاد در پيگيري مشكلات مردم اظهار داشت: دولت ها هر قدر هم پیگیر مباحث توسعه ای و رفع دغدغه های مردم باشند ، در مقام عمل نيازمند كمك تشكل ها هستند.
استاندار قم بيان داشت: تشكل هاي مردم نهاد، فارغ از مرز بندي هاي سياسي، متعالي ترين انگيزه ها را در حمايت از مردم و خدمت به ايشان ايفا مي كنند.
سرمست پيروزي و تداوم انقلاب اسلامي را مرهون مشاركت مردم دانست و افزود: امروز هم مديران نيازمند استفاده از نظرات مردم و نخبگان در زمينه هاي مختلف هستند و اين مسئله در قالب ارتباط با نمايندگان مردم در سازمان هاي مردم نهاد و هيئت هاي انديشه ورز ممكن خواهد بود.
نماينده عالي دولت در استان ادامه داد: امروز به لحاظ سرمايه هاي اجتماعي در وضعيت خوبي قرار داريم؛ ولي به دليل عدم بهره گيري مطلوب از اين ظرفيت بزرگ خواسته هايمان محقق نمي شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود سياسي شدن را از آسيب هاي سازمان هاي مردم نهاد دانست و گفت: اين سازمان ها بايد در جهت اهداف و نيازهاي مردم حركت كنند.
استاندار قم خاطرنشان كرد: در بحث مديريتي نيز نيازمند هستيم تا مشكلات را در سطح اجتماعي، اقتصادي و يا فرهنگي حل كنيم تا از سياسي و امنيتي شدن آنها جلوگيري شود.
سرمست همچنين با بيان اينكه كاهش آسيب هاي اجتماعي از اهميت ويژه اي براي دولت برخوردار هستند گفت: حل معضلات فرهنگي و اجتماعي بدون مشاركت سازمان هاي مردم نهاد ممكن نخواهد بود.
وی فعالیت کانون های فرهنگی مساجد و تشکل های قرآنی را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: در پیشبرد برنامه های فرهنگی بایستی از ظرفیت این تشکل ها استفاده شود.
در اين جلسه نمايندگان تشكل هاي مردم نهاد در حوزه هاي مختلف از جمله دانشجويي، فرهنگي، اجتماعي، حقوق شهروندي، حمايت از نيازمندان و … به بيان نظرات و پيشنهادات خود پرداختند

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی