شما اینجا هستید
اخبار استان قم » فروش مدرک تحصیلی جعلی دام مجرمان سایبری برای خریداران

رئیس پلیس فتا استان گفت: ترک تحصیل کردگانی که امروزه از موقعیت خوبی در جامعه برخوردارند و برای پرستیژ اجتماعی خود به دنبال خرید مدرک دانشگاهی هستند، بهترین طعمه برای مجرمان سایبری هستند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،سرهنگ “علی موالی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: مجرمان سایبری با شناسایی برخی افراد در فضای مجازی به خصوص در شبکه‌های اجتماعی و طرح رفاقت با آن‌ها و وسوسه کردن طعمه های خود برای خرید مدرک دانشگاهی این افراد را قربانی اهداف مجرمانه خود می‌کنند.
وی در خصوص شیوه و شگرد مجرمان سایبری در این خصوص افزود: مجرمان سایبری یا تقاضای واریز وجه به حساب‌های مشخصی را می‌کنند و بعد از گرفتن پول دیگر پاسخگو نیستند و یا با هدایت این افراد به درگاه‌های جعلی بانکی اقدام به سرقت اطلاعات بانکی آن‌ها می‌کنند که در هر دو صورت با توجه به مجرمانه بودن فعل، این افراد حتی جرات طرح شکایت هم ندارند و به راحتی قربانی مجرمان سایبری می‌شوند.
رئیس پلیس فتا استان قم یادآور شد: جمع‌آوری اطلاعات متقاضیان از دیگر اقدامات مجرمان سایبری در تبلیغ فروش مدرک جعلی است و بعد از جمع آوری این اطلاعات با مهندسی اجتماعی این افراد را طعمه اهداف مجرمانه خود می‌کنند.
سرهنگ موالی گفت: فریب تبلیغات فروش مدرک تحصیلی در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی را نخورید و در این خصوص از واریز هرگونه وجه به حساب دیگران خوداری کنید.
وی اظهار کرد: افرادی که در فضای مجازی اقدام به فروش مدارک جعلی می‌کنند و افرادی که این مدارک جعلی را خریداری کرده و در جایی ارائه می‌دهند، مجرم بوده و طبق قانون با این افراد برخورد می‌شود.
رئیس پلیس فتا استان قم گفت: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس http://www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی