شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ضرورت تامين هزينه های اتصال شهرك صنعتي شكوهيه قم به شبكه ريلي

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم، تامين هزينه اتصال شهرك صنعتي شكوهيه به شبكه ريلي از اعتبارات استاني را امري اجتناب ناپذيرعنوان كرد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي قم؛ امير طيبي نژاد در پانزدهمين جلسه ستاد تسهيل و روفع موانع توليد در استانداري با اعلام اين مطلب اظهارداشت: ايجاد شبكه راه آن براي اتصال شهرك صنعتي شكوهيه و برخورداري واحدهاي توليدي از اين خدمت بسيار هزينه بر است كه از عهده اين شركت خارج مي باشد.

وي با بيان اينكه برآورد اوليه راه آهن از اجراي اين طرح بالغ بر ۴۸ ميليارد تومان مي باشد تصريح كرد: خوشبختانه با همكاري راه آهن قم در سال گذشته كار مطالعاتي و جانمايي خطوط و احداث ايستگاه در شهرك صنعتي شكوهيه انجام شد و اين شركت نيز موافقت خود را با اين مطالعات اعلام كرده است.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم يادآور شد: با توجه به هزينه بر بودن اجراي اين طرح كه در صورت تامين اعتبار توسط شركت شهرك هاي صنعتي بدليل درآمد هزينه بودن شركت مي بايست اين مبلغ از خود واحدهاي صنعتي دريافت شود كه در شرايط فعلي امكان آن وجود ندارد لذا پيشنهاد مي كنيم مسوولان استان با در نظر گرفتن نياز واحدهاي توليدي به استفاده از خدمات راه آهن و همچنين و مصالح استاني، بودجه لازم را از منابع استاني تامين نمايند.

طيبي نژاد همچنين با اشاره به ظرفيت هاي جابجايي بار در شهرك صنعتي شكوهيه گفت: در حال حاضر امكان جابجايي بيش از ۵ ميليون تن بار  در اين شهرك صنعتي وجود دارد كه با احداث اين ايستگاه و توسعه شهرك امكان افزايش اين ميزان به ۹ ميليون تن نيز وجود دارد.

مدير كل راه آهن قم نيز در اين جلسه با ارائه گزارشي از اقدامات اين اداره در اتصال شهرك صنعتي شكوهيه به شبكه سراسري راه آهن گفت: براي اجراي اين پروژه نياز به ۱۰ كيلومتر زيرسازي، ۱۶ كيلومتر روسازي و ريل گذاري و ۴۸ ميليارد تومان اعتبار بر اساس برآورد اوليه نياز است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی