شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ضرورت ارتقاء آگاهی شهروندان در پیشگیری از جرایم

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم بر ضرورت آگاهی شهروندان در پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از پایگاه خبری پلیس،”مهدی یزدیان” در نشست تعاملی با معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد، اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه از وقوع انواع آسیب های اجتماعی به وسیله هر دو سازمان مشترک است و با تعامل دوسویه می توان قدم های بزرگی برداشت.

وی افزود: مهارت و حرفه آموزی، اشتغال زایی و به تبع آن کسب درآمد می تواند حرفه آموزان را از اکثر جرایم و انواع آسیب های اجتماعی  دور نگه دارد.

معاون آموزش اداره کل فنی و حرفه ای استان  تاکید کرد: ما سعی کردیم  این نگاه پیشگیرانه را به همه مراکز آموزشی تابعه اعم از دولتی و آزاد و همچنین به حرفه و کارآموزان تسری دهیم .

وی ادامه داد: سالانه ۱۵ هزار نفر کارآموز در آموزشگاه های ما آموزش می بینند و پس از کسب مهارت جذب بازار کار می شوند و ما بر این باوریم که بیکاری مادر اثر جرایم و آسیب های اجتماعی است ،بنابراین داشتن شغل و کار می تواند در کاهش جرایم و آسیب ها بسیار تاثیرگذار باشد.

یزدیان افزود:سعی ما براین است که اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه مانند زنان بی سرپرست، بد سرپرست و یا سرپرست خانوار و همچنین کودکان کار را  در اولویت پوشش آموزشی قرار دهیم.

وی با اشاره به توافقنامه ستاد کل نیروهای مسلح با سازمان متبوع خود گفت: آموزش و مهارت آموزی سربازان وظیفه با جدیت ادامه دارد و امکانات مهارتی بسیار خوبی در کارگاه های آموزشی ما در اختیار کار آموزان قرارگرفته و مزایای خوبی نیز برای آن ها در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش اداره کل فنی و حرفه ای استان افزود: ماآمادگی کامل داریم که انواع دوره های مهارت آموزی را با اعمال تخفیفات ویژه برای خانواده کارکنان فرماندهی انتظامی استان برگزار کنیم.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان نیز گفت: جهل و بیکاری عمده دلایل ارتکاب جرم در جامعه است و ما بایستی با فراهم کردن زمینه اشتغال و ارتقاء دانش و سطح آگاهی شهروندان در جهت کاهش جرایم تلاش کنیم.

سرهنگ “مهردادحاجی زاده” افزود:پلیس هم یک سری خدماتی دارد که می تواند برای کارکنان سازمان فنی حرفه ای و خانواده آن ها و نیز حرفه آموزان ارائه کند.

وی این خدمات را شامل مشاوره و مددکاری اجتماعی رایگان و همچنین سخنرانی و ارائه هشدارها و پیام های پلیس دانست که توسط کارشناسان انتظامی ارائه خواهد شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان تاکید کرد: ادامه داد: به هر شکلی که می شود باید برای ارتقاء دانش و آگاهی شهروندان و همچنین اشتغال زایی و مهارت آموزی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی اقدام شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی