شما اینجا هستید
اخبار استان قم » سفیران آموزش در استان قم راه اندازی می شوند

فرمانده انتظامی استان قم گفت:باتوجه به لزوم آموزش وآگاهی مردم نسبت فعالیت های اجتماعی  پلیس در همه جوانب،سفیران آموزش درسال آینده  در استان قم راه اندازی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،سردار عبدالرضا آقاخانی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان این که سال ۹۷ سال هم فکری و همدلی نیروی انتظامی با مردم بود، اظهار داشت: اولویت های سال ۹۸ نیروی انتظامی مقابله با سرقت ها و به خصوص در زمینه پیشگیری است.

وی با اشاره به اولویت‌های نیروی انتظامی استان قم اظهار کرد: پیگیری و مقابله با سرقت اولویت این نیرو است و طی ۶ ماهه دوم سال جاری کاهش ۲۰ درصدی سرقت را در استان داشتیم، ساماندهی مسائل ترافیکی در شهر قم با افزایش ایستگاه‌های پلیس راهور جزو اولویت‌های دیگر نیروی انتظامی استان قم است.

وی ادامه داد: با توجه به دغدغه مردم، بحث امنیت اخلاقی را در استان قم در سال ۹۸ با رویکردی جدید آغاز می‌کنیم. پاکسازی محلات از مخلان امنیت و دستگیری توزیع کنندگان خرد مواد مخدر جزو اولویت‌های نیروی انتظامی استان است، به دنبال پاکسازی کانون‌های جرم در قم به خصوص حاشیه شهر هستیم.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: برخورد ویژه با دلالان ارز و فروشندگان دلار در استان را پیگیری می‌کنیم، همچنین با توجه به افزایش جرایم سایبری در استان، پیشگیری و برخورد با این جرایم را در استان در دستور کار داریم. جرایم سایبری در سال جاری نسبت به سال گذشته  ۱۷۰ درصد افزایش داشت.

رشد قارچ گونه قهوه خانه های بدون مجوز

آقاخانی قهوه‌خانه‌های بدون مجوز را یکی از چالش‌های استان قم دانست و تصریح کرد: با همکاری دستگاه‌های دیگر همچون اداره بهداشت به دنبال برخورد با این قهوه‌خانه‌ها هستیم و قهوه‌خانه‌های غیرمجاز به صورت قارچ گونه در استان رشد داشتند.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی استان قم ۲۲ پروژه عمرانی را در سال ۹۸ خواهد داشت، ساختمان ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان قم و پایگاه دوم آگاهی این شهرستان در روز هفتم اسفندماه افتتاح می‌شود.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: تشدید برخورد با کالا و ارز قاچاق را در استان در دستور کار داریم. شاهد گسترش این مساله در استان قم بودیم، همچنین برای ارتقای امنیت استان به دنبال امضای تفاهم نامه با دستگاه‌های دیگر هستیم.

اجرای طرح خدمت گذار پاسخگو

آقاخانی با اشاره به طرح خدمت گذار پاسخگو اظهار کرد: در قالب این طرح در هر هفته تعدادی از معاونین فرماندهی انتظامی استان قم در مصلی نماز جمعه حضور پیدا می‌کنند تا پاسخگوی سوالات مردم باشند.

وی ادامه داد: گفت‌وگوی پلیس با جوانان را در مساجد و دبیرستان‌ها در استان قم در قالب طرحی نوین در سال آینده در دستور کار داریم.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: از ابتدای سال جاری حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ پرونده به مرکز مشاوره نیروی انتظامی استان و واحدهای مددکاری کلانتری‌های قم ارجاع پیدا کرد که شاهد مصالحه ۷۹ درصدی در این پرونده‌ها بودیم.

آقاخانی با اشاره به وضعیت جرایم استان قم اظهار کرد: استان در زمینه قتل جزو استان‌های آخر در کشور است و قتل معوقه کشف نشده در قم نداریم.

وی ادامه داد: با هر کسی که به دنبال گسترش ناهنجاری‌های اخلاقی در شهر قم باشد، برخورد می‌کنیم و منتظر دستگاه‌های دیگر در این زمینه نیستیم.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: اطلاعات جامع را در زمینه خانه مسافرهای غیرمجاز در استان داریم و به این خانه مسافرها اخطار دادیم که در صورت عدم کسب پروانه کسب، آن‌ها را پلمب می‌کنیم.

آقاخانی با اشاره به تدابیر امنیتی در استان قم در ایام نوروز اظهار کرد: تعداد عوامل نیروی انتظامی را در استان در ایام نوروز حداقل ۵۰ درصد افزایش می‌دهیم تا شاهد ارتقاء امنیت برای مسافران در قم باشیم.

وی ادامه داد: تیم‌هایی را در استان قم تشکیل خواهیم داد تا افرادی که در کاروان‌های عروسی آلودگی صوتی و مشکلات ترافیکی ایجاد کردند را بعد از شناسایی پس از عروسی احضار کنند.

فرمانده انتظامی استان قم خاطرنشان کرد: لباس تعدادی از پلیس‌های استان را در سال جاری به دوربین مجهز کردیم. در سال آینده به دنبال این هستیم که تمام پلیس‌های استان که برخورد چهره با چهره مردم را دارند، را به لباس همراه با دوربین مجهز کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی