شما اینجا هستید
اخبار استان قم » سارقان در تله پلیس:دستگيري سارقان ۲ میلیارد ریالی در قم

فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری ۲ سارق منزل و كشف ۲ میلیارد ریال اموال مسروقه در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، سردار “عبدالرضا آقاخانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پي وقوع سرقت طلاجات به ارزش حدود ۲ میلیارد ریال از منزلی در قم، شناسايي و دستگيري سارق و یا سارقان احتمالی در دستور کار کارآگاهان پليس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات پلیس ادامه داشت تا این که ۲ نفر در این رابطه شناسایی، دستگیر و با انتقال به پلیس آگاهی استان در رویارویی با مستندات موجود به جرم خود اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان قم بیان داشت: در نهایت متهمان به انضمام پرونده تشکیل شده به مرجع قضائی استان معرفی و پس از صدور قرار قانونی مناسب روانه زندان شدند.

سردار آقاخانی از شهروندان خواست، حتی الامکان درب های ورودی و داخلی منزل را به سیستم هشداردهنده مجهز و از نگهداری وجوه نقد و اشیاء قیمتی در منزل پرهیز کنند، همچنین شب ها هنگام استراحت تمامی درب های ورودی ساختمان را قفل و سعی کنند از قفل های مطمئن استفاده شود.

////////////////////////

کشف بیش از ۷۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در قم

فرمانده انتظامی استان قم از کشف بیش از ۷۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق طی سه ماهه اول سال جاری در استان خبر داد.

سردار” عبدالرضا آقاخانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در راستای وظایف و اولویت هایی که نیروی انتظامی در سال ۹۸ تعیین کرده است بحمدالله همکاران من در پلیس آگاهی و مدیریت مبارزه با قاچاق کالا و ارز با عملیات های مستمری که در دستور کار داشتند ،مخصوصا” در سه ماهه اول سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ فعالیت چشمگیری داشتند.

وی افزود: در این مدت تعداد ۱۱۲ پرونده برخورد و مبارزه با کالای قاچاق تشکیل شده که نسبت به سال گذشته حدود ۱۰۷ درصد افزایش نشان می دهد .

سردار آقاخانی ادامه داد: در این مدت ۱۱۵ متهم دستگیر شده اند که نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش دارد همچنین ۴۳ دستگاه خودرو نیز توقیف  شده که نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: کالاهای مکشوفه شامل انواع سوخت، پارچه، مغز فندق وگردو،  وسایل الکترونیکی، لوازم التحریر بوده و ارزش ریالی کل کالاهای قاچاق کشف شده در طول این سه ماه حدود ۷۰ میلیارد ریال بوده است.

فرمانده انتظامی استان اضافه کرد:  اخیراً نیز کالای قاچاق عظیمی در سطح استان شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی کشف شده که شامل هزار و ۳۴۷ طاقه پارچه، ۱۳ دستگاه سینما خانواده، فرم عینک و وسایل ارتباطی رایانه در یک تانکر بوده که قیمت ریالی این پرونده نیز نزدیک به بیست میلیارد ریال است.

سردار آقاخانی بیان کرد: مبارزه بی امان با قاچاق کالا و ارز در سطح استان قم بصورت جدی ادامه دارد و امیدواریم با همکاری مناسب مردم و شهروندان بتوانیم قدم های بزرگتری در راستا برداریم.

وی با قدردانی از دستگاه قضائی استان که همکاری مطلوبی با نیروی انتظامی دارند، ابراز داشت: امسال نیز مصمم هستیم که نسبت به سال گذشته با شناسایی و انجام اقدامات عملیاتی ،حداقل سه برابر بیشتر از گذشته توان خود را در بحث برخورد با این پدیده شوم صرف کنیم .

فرمانده انتظامی استان از مردم شریف استان نیز بخاطر تعامل و همکاری خوبی که با مجموعه نیروی انتظامی دارند، قدردانی و تصریح کرد:  شماره تلفن های ۱۱۰ ، ۱۹۷ و ۳۸۷۰۰۰۴۶ به صورت شبانه روزی آماده دریافت اطلاعات و اخبار مردمی در زمینه قاچاق کالا و ارز و مراکز دپوی این گونه کالاها هستند .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی