شما اینجا هستید
اخبار استان قم » رشد ۱۵ درصدی آمارمتوفیات حوادث رانندگی

در مقایسه آمار فوت ناشی از حوادث رانندگی در ۹ ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۱۵ درصدی مشاهده
می شود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی اداره پزشکی قانونی،  دکترمنیژه حسن زاده، در ۹ ماه منتهی به آذر ۹۶ تعداد ۱۸۶ جسد در موضوع تصادفات رانندگی در بخش متوفیات این اداره کل معاینه و برای آنها جواز دفن صادر شده است. این در حالی است که آمار اجساد تصادفات ارجاعی به پزشکی قانونی در مدت مشابه سال جاری با رشد ۱۵ درصدی به رقم ۲۱۴ جسد افزایش یافته است.

  دکتر حسن زاده همچنین به تشریح جزئیات این آمار پرداخت و اعلام کرد: در مدت زمان یاد شده، درصد افزایش آمار فوت زنان بیش از مردان بوده بطوریکه در ۹ ماه اول سال ۹۶ تعداد اجساد زنان در حوزه تصادفات ۴۰ مورد بوده و در مدت مشابه سال جاری با افزایش ۲۷ درصدی به ۵۱ مورد رسیده است در حالیکه افزایش تعداد اجساد مردان ۱۷ درصد بوده است.

رییس بخش متوفیات اداره به آمار تصادفات برون شهری و دورن شهری اشاره و تصریح کرد: فوت ناشی از تصادفات درون شهری در مدت مشابه یاد شده ۴ درصد کاهش داشته اما آمار در مورد تصادفات برون شهری متاسفانه ۲۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

دکتر حسن زاده تقسیم بندی تصادفات فوتی را از منظر وسیله نقلیه استفاده شده نیز مورد اشاره قرار داده و اعلام کرد: بررسی آماری برای مدت زمان یاد شده در سال های ۹۶ و ۹۷ نشان دهنده کاهش تصادفات فوتی راکبان موتورسیکلت به میزان ۱۴ درصد و افزایش ۳۹ درصدی تصادفات منجر به فوت در میان سرنشینان اتومیبل ها بوده است.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی