شما اینجا هستید
اخبار استان قم » رتبه سوم استان قم در بحث مبارزه با مواد مخدر

استاندار قم در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان قم بر ضرورت آگاهي بخشي به خانواده ها جهت پيشگيري و درمان اعتياد به مواد مخدر تاكيد كرد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم سید مهدی صادقی استاندار قم در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان قم، طي سخناني ضمن تشکر از تلاش مسئولان در بحث مقابله با مواد مخدر، برنامه ریزی برای انجام وظایف این شورا در سال ۹۷ را خواستار شد.

استاندار قم هم پوشانی و هم افزایی مسئولان استان جهت پیشبرد اهداف دولت را ضروري دانست و گفت: ساماندهي معتادین متجاهر در ایام پایانی سال بایستی با جدیت انجام شود.

صادقی در ادامه نصب بیلبوردهایی در زمینه ی پیشگیری از اعتیاد در مناسبت های مختلف در معابر شهری و مسیرهای برون شهری را خواستار شد و افزود: بايستي اين بيلبوردها توسط كارشناسان خبره طراحي شوند تا اثربخشي لازم را داشته باشند.

وی همچنین کانون خانواده را مهمترین عامل در پیشگیری از اعتیاد و درمان معتادین دانست و گفت: یکی از علل مهم بازگشت افراد بهبود یافته به دامان اعتیاد ناتواني خانواد ه ها در جذب ايشان است و از اينرو آگاهی بخشی و برگزاری دوره های آموزشی با استفاده از ظرفیت هایی همچون آموزش و پرورش بايستي در دستور كار قرار بگيرد.

استاندار قم ابراز امیدواری کرد با بهره گیری از ظرفیت های موجود بهره وری بیشتری در روند ترک اعتیاد و پیشگیری از آن داشته باشیم.

احد جمالي معاون امور سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم نیز در این جلسه ضمن قدردانی از فعالیت های اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: حرکت بسیار خوبی در زمینه ی مقابله با مواد مخدر در استان قم انجام شده است.

وی پايلوت برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد در قم را مورد توجه قرار داد و افزود: در سال جاری با ۹۱ امتیاز رتبه ی سوم در مقابله با مواد مخدر را در کشور داشتیم.

جمالی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی و کار کارشناسی شاهد ریشه کن شدن کامل مواد مخدر در کشور باشیم.

دکتر سلیقه مدیر کل بهزیستی استان قم نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت های کمپ های ترک اعتیاد استان قم اظهار داشت: تاکنون ۸۵۶۱ نفر در این مراکز پذیرش شده اند.

وی با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد از افراد بستری شده در کمپ های ترک اعتیاد به بهبودی کامل دست یافته اند ادامه داد: سلامت کامل افراد بهبود یافته نیازمند مجموعه ای ازعوامل اجتماعی و اقتصادی است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی