شما اینجا هستید
اخبار استان قم » رادیو معارف مبلغ فرهنگ استفاده صحیح از آب می‌شود

آب و فاضلاب کشور و رادیو سراسری معارف در راستای ترویج فرهنگ استفاده درست از آب در جامعه با یکدیگر همکاری می‌کنند

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مهندسی آبفای کشور در دیدار مدیر و معاونین رادیو معارف که با حضور دکتر صادق‌پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم برگزار شد با اشاره به اولویت‌های فرهنگی آبفای کشور در راستای نهادینه کردن فرهنگ استفاده درست از آب در جامعه گفت: از ابتدای سال جاری تمرکز خود را بر روی گروه‌های تکلیف مدار قرار دادیم زیرا این گروه‌ها می‌توانند با تغییر رفتار خود متناسب با نیازهای جامعه، مبلغ این رفتار نیز باشند.

وی مدیریت مصرف را نیاز کشور و از مقتضیات روز نظام دانست و گفت: امروز باید با هم‌افزایی با سایر سازمان‌ها و استفاده از پویش‌هایی که به تغییر رفتار مردم کمک می‌کند به اصلاح رفتارهای غلط استفاده از آب و انرژی بپردازیم.

مهندس محمد خلیلی پیر از رادیو معارف به عنوان یک رسانه تأثیرگذار با مخاطبین تکلیف مدار یاد کرد و گفت: ما می‌توانیم با تشکیل یک اتاق فکر رسانه‌ای و استفاده از ظرفیت بالای این رادیو تا میزان زیادی به مدیریت مصرف در جامعه کمک کنیم.

دکتر علی جان صادق‌پور نیز در سخنانی، استفاده صحیح از آب را یک وظیفه دینی و ملی دانست و گفت: اگر از همین منابعی که در دسترس داریم به درستی استفاده کنیم نیاز به توسعه زیرساخت‌ها نخواهیم داشت و با همین روش می‌توانیم بخش عمده‌ای از تحریم‌ها را پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برای تأمین آب قم هر چه منبع داشتیم وارد مدار بهره‌برداری کردیم، یادآور شد: ما منبع دیگری در اختیار نداریم و راهی جز درست مصرف کردن برای تأمین آب شهر باقی نمانده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به تأثیرگذاری رادیو معارف بر مخاطبان خود اظهار داشت: ما معتقدیم استفاده درست از آب و حفاظت از منابع آبی یک وظیفه دینی است و در این زمینه رادیو معارف می‌تواند مبلغ تأثیرگذاری برای جامعه هدف خود باشد.

وی ضمن تشریح برنامه‌های فرهنگی شرکت آب و فاضلاب برای مخاطبان مختلف اعم از دانش آموزان، مبلغین مذهبی و سایر اقشار جامعه خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت کار و لزوم فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب و مدیریت مصرف، امیدواریم با همکاری رادیو معارف بتوانیم گامی مؤثر در تغییر رفتار مصرفی مردم برداریم.

مدیر رادیو معارف نیز در این دیدار منابع آب و انرژی را منبع قدرت توصیف کرد و گفت: باید نگرش مردم را نسبت به بحث آب به عنوان یک بحث فردی تغییر و آن را به عنوان یک موضوع اجتماعی و منبع قدرت مورد تأکید قرار دهیم.

وی با بیان اینکه بحث آب با مباحث دینی گره خورده است، یادآور شد: با توجه به اینکه مخاطبان رادیو معارف افرادی مسئولیت‌پذیری هستند  و دغدغه ملی و مذهبی دارند لذا برنامه‌های این رادیو به عنوان یک مرجعیت رسانه‌ای از تاثیرگزاری بالایی در جامعه برخوردار است.

مسعود کاویانی با بیان اینکه باید مسئولیت مداری مردم را در مصرف آب و انرژی تقویت کنیم گفت: باید از همه ظرفیت‌ها در حوزه‌های رفتارسازی و تبلیغی استفاده کنیم تا نگاه مردم را ابتدا به بحث آب تغییر و به دنبال آن رفتارهای مناسب را ترویج دهیم. 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی