شما اینجا هستید
اخبار استان قم » رئیس ستاد اعتکاف اعلام کرد:ثبت نام اعتکاف آغاز شد

حجه الاسلام تکیه ای گفت: ثبت نام اعتکاف  از امروز  هفتم اسفند ماه آغاز وتا ۲۲اسفند ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، حجه الاسلام سید علیرضا تکیه ای صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران که در سالن جلسات ستاد اقامه نماز استان قم برگزار شد،اظهار داشت: ثبت نام اعتکاف  از امروز  هفتم اسفند ماه آغاز وتا ۲۲اسفند ادامه خواهد داشت وعلاقمندان به این سنت حسنه می توانند با مراجعه به سایت ستاد اعتکاف در آن ثبت نام کنند تا پس از اتمام مهلت ثبتنام،طی قرعه کشی،اسامی افراد برای اعتکاف ومساجد محل اعتکاف آنان اعلام شده وطی پیامکی برای آنان ارسال خواهد شد.

وی گفت:امسال در قم  ۱۱مسجد برای بانوان و۷مسجد برای آقایان جهت اعتکاف اختصاص یافته وظرفیت ما از ۱۴هزار در پارسال،به ۱۶هزار نفر در امسال افزایش پیدا کرده است.

رئیس ستاد اعتکاف استان قم با اشاره به اینکه در قبل از انقلاب اعتکاف محدود، قشری و ناشناخته بود، گفت: اعتکاف امروز به برکت انقلاب زنده است و این رشد اخلاقی و معنوی را به برکت انقلاب داریم.

وی بیان داشت: امروز به برکت انقلاب اعتکاف در هزاران مسجد سراسر کشور و به صورت منظم با حضور تمام اقشار مختلف مردم برگزار می شود.

برگزاری اعتکاف در ۶۹کشور در سال گذشته
حجت الاسلام تکیه ای عنوان داشت: امروز اعتکاف به خارج از کشور هم صادر شده  است ؛ حضرت آقا در رشد معنوی تابلو اعتکاف را بلند کرده اند؛ امروز به برکت جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اعتکاف به فراتز از مرزها رفته و در سال گذشته در ۶۹ کشور اعتکاف رجبیه برگزار شد.

وی اضافه کرد: جشنواره ای در سه بعد علمی، ادبی و هنری برگزار شد که آخرین جشنواره در مشهد بود که بیش از دو هزار اثر به این جشنواره رسید و توانست فاخرترین جشنواره معنوی را به خود اختصاص دهد.

رئیس ستاد اعتکاف استان قم با اشاره به شعار امسال معتکفین، گفت: اعتکاف طلیعه خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی می باشد که این شعار از بیانات رهبر معظم انقلاب گرفته شده است؛ با توجه به تعطیلات نوروز فرصت بسیار خوبی است که همه اقشار مختلف در اعتکاف معنوی امسال شرکت کنند .

وی ادامه داد: تقریبا صد سال است که اعتکاف در قم برگزار می شود ، احیای اعتکاف ریشه در قم دارد و تقریبا تمامیت نیاز فرهنگی اعتکاف کشور و خارج از کشور از قم تامین می شود .

حجت الاسلام تکیه ای با اشاره به اینکه نماد اعتکاف مسجد امام حسن عسگری قم می باشد، ابراز داشت: امسال برای معتکفین برادر هفت مسجد و معتکفین خواهر ۱۱ مسجد در نظر گرفته شده است و تعداد معتکفین  با دوهزار نفر رشد نسبت به سال قبل به ۱۶هزار نفر رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: امسال قم به صورت خاص میزبان معتکفین دانشجو از سراسر کشور است.

رئیس ستاد اعتکاف استان قم  با اشاره به برنامه های اعتکاف، افزود: نشست سبک زندگی به رسم صالحان، از حرم زینب تا خیمه موعود،هم اندیشی معتکفین، محفل چشمه های معرفت، درس آموزان سلوک ، نجوای سجادیه، پیمان سربازی و… از جمله برنامه های چند روز اعتکاف می باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی