شما اینجا هستید
اخبار استان قم » رئیس سازمان صمت قم خبر داد: سهم ۲۰ درصدی قم از صادرات فرش کشور

رئیس سازمان صمت قم خبر داد : ۲۰ درصد از صادرات فرش ایران مربوط به فرش قم است و حضور صادرکنندگان فرش قم در نمایشگاه‌های بین المللی اهمیت زیادی دارد، فرش دستباف اعتبار قم است.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومی سازمان صمت قم ، محمود سیجانی  پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه فرش استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به اهمیت ثبت جهانی فرش قم اظهار کرد: باید از فضایی که برای ثبت جهانی فرش قم فراهم شده است، استفاده کرد تا فرش قم از مشابه سازی مصون بماند.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان فرش ماشینی که از نام قم برای فروش فرش خود به عنوان فرش دستباف استفاده کنند، مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

سیجانی افزود: باید تولیدکنندگان فرش ماشینی موظف باشند که ماشینی بودن فرش خودشان را به خریداران اعلام کنند تا دیگر امکان جعل فرش قم نباشند.

وی ادامه داد: نوسازی صنایع تولید ابریشم در کشور را پیگیری می‌کنیم تا کیفیت ابریشم تولیدی کشور به ابریشم وارداتی برسد و در این مدت مدام تعرفه واردات ابریشم کاهش یابد تا زمینه رقابت فراهم شود.

محمود سیجانی  با بیان اینکه فرش دستباف اعتبار قم است افزود: ۲۰ درصد از صادرات فرش ایران مربوط به فرش قم است و حضور صادرکنندگان فرش قم در نمایشگاه‌های بین المللی اهمیت زیادی دارد، باید به این صادرکنندگان یارانه داده شود.

سیجانی  صنعت فرش را صنعت مادر دانست و تصریح کرد: فعالان این صنعت سال‌ها بدون کمک دولت به فعالیت در عرصه تولید و صادرات فرش پرداختند.

وی ادامه داد: با وجود مشکلات اقتصادی، نمایشگاه فرش ایران با رونق بالایی برگزار شد و حضور تولیدکنندگان فرش قم در این نمایشگاه چشمگیر بود.

رئیس رئیس سازمان صمت خاطرنشان کرد: نمایشگاه دائمی فرش استان قم ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اما به دلیل مشکلات اقتصادی، امکان تامین مالی تکمیل این پروژه را نداریم، البته پیگیری داریم که با کمک شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی پروژه تکمیل شود.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی